POYD YÖNETİMİ BAKAN ERSOY’U ZİYARET ETTİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 4 Eylül, 14:45'de eklendi

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ( POYD), Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret etti.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ( POYD), Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u POYD Genel Sekreteri Selçuk Meral, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Kızıldağ, Nihat Tümkaya, Ayşe Esen Genel Sekreter Yardımcısı Şefik Ketrez  POYD Saymanı Ülkay Atmaca ve Dernek Sekreteri Funda Çelik ziyaret ettiler. Toplantıda POYD üyeleri ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan da yer aldı.

POYD,  Kültür ve Turizm Bakanı  Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret ederek turizmde tanıtımı, sektörel profesyonelleşmeyi, sektörün sorunları ve çözümleri konularında kapsamlı bir bilgi alışverişinde bulundu. POYD üyeleri ziyaretteki konuşmalarında ;“ Sektörden birinin bakanlık görevine getirilmesi sektörümüzü mutlu etti ve sektörümüzü umutlandırdı” dedi.

TURİZMDE OLUMLU GELİŞMELER YAŞANACAK

Turizm ile aynı dili konuşan bir bakan ile çalışacak olmanın kendilerini gururlandırdığını ifade eden POYD üyeleri, önümüzdeki süreçte Türk turizmi ve Antalya turizminde olumlu gelişmelerin yaşanacağına inandıklarını ifade ettiler. Turizm sorunlarının ve çözüm önerilerinin de ele alındığı ziyarete POYD üyeleri,  Türkiye ve Antalya turizmine ilişkin düşüncelerini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a aktardılar.

SEKTÖRÜN TÜM AKTÖRLERİ PROFESYONELLEŞMELİ

Ziyarette POYD üyeleri, turizm sektöründeki profesyonelleşme konusundaki görüşlerini Sayın Bakan Ersoy’la paylaştılar. Turizm sektörünün gelişmesinde insan kaynağının önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken üyeler, yatırımcının, yöneticinin ve personelin profesyonelleşmesi gerektiğini vurguladılar.

TURİZM TÜRKİYE İÇİN ÖNCELİKLİ SEKTÖR OLACAK

POYD ile bir araya gelen Ersoy; ” 2016 yılında yaşanan krizle birlikte turizmin ülke için önemi herkes tarafından daha net anlaşıldı”dedi. Turizm sektörünün öncelikli sektörler arasında yer alacağını ifade etti.

Son olarak bakanlığın gelecek planlamaları hakkında Sayın Bakan Ersoy’a fikirlerini bildiren üyeler, önümüzdeki sürecin parlak olacağına inandıklarını söylediler.

İLGİLİ HABERLER

POYD BAŞKANI DURAN : OTELLERDEKİ GIDA ATIĞI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞACAK

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.