RAMAZAN BECER : “DİJİTALLEŞME İLE TÜRK TURİZMİNİN MARKA DEĞERİNİ ARTIRABİLİRİZ”

RAMAZAN BECER : “DİJİTALLEŞME İLE TÜRK TURİZMİNİN MARKA DEĞERİNİ ARTIRABİLİRİZ”

3.Antalya Dijital Zirvesi’nin üçüncüsü, CRM Medya tarafından gerçekleştirildi. Turizm ve dijital pazarlamanın profesyonellerinin katıldığı zirvede konuşmacılarıyla büyük ilgi gördü. Antalya Dijital Zirvesi, CRM Group şirketlerinden CRM Medya tarafından gerçekleştirildi.Gerçekleştirilen etkinlik; turizm, teknoloji ve bilişim sektörüden binlerce katılımcıy ağırladı. Bu seneki ana teması: ‘Digitalization – Dijital dönüşüm ve turizme etkileri’ olan zirvede, “Turizmin geleceği dijitalde! Peki, siz neredesiniz?” sorusunun cevabı masaya yatırıldı.

“Dijitalleşme ile Türk Turizminin marka değerini artırabiliriz”

3.Antalya Dijital Zirvesi’nin açılış konuşmasını CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer yaptı. Becer;  “Dijital dünya geliştikçe bildiğimiz meslekler de ortadan kalkıyor.  90’lı yılların başında hayatımıza giren internetle birlikte dünyanın dijital yolculuğu da start aldı. Bizim bu dijital dünyayı doğru değerlendirmemiz şart.” Becer sözlerine;  Dijital dünyada reklam harcamalarıyla ilgili ne yazık ki refleksimiz tam olarak gelişmiş değil şuan. Reklam kanallarını kullanan markaların % 95’i global ölçekli. Dünyada tüm sektörler dijital dünyada yerini almaya başladı. Dünya sanayi 4.0 kavramına geçiş yaptı. Türk turizmi de 4.0 a geçerek dijitalleşmeli. Dijitalleşme ile Türk Turizminin marka değerini artırabiliriz. Turizmde 2023 yılında hedeflenen 50 milyar dolardan ziyade 100 milyar dolar dahi gelir elde edilebilir ve nitelikli turisti ülkemize çekebiliriz.” açıklamasını yaptı.

 

Türkiye’nin turizmdeki geleceği konuşuldu

15 konuşmacının yer aldığı zirvede, otel sahipleri, otel müdürleri, otel satış pazarlama müdürleri, seyahat acentelerinin üst düzey yöneticileri gibi binin üzerinde katılımcı yer aldı. Sekiz saat boyunca süren zirvede turizmin geleceği de konuşuldu. AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı, Kilit Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit ve Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır da turizmin geleceği ve turizmde dijitalleşme hakkında bilgiler aktardı.

Dijitalleşen dünyada turizm sektörü değerlendirildi

Bilişim ve teknoloji alanındaki çalışmalarıyla tanınan Serdar Kuzuloğlu ise ‘Fırtına Yaklaşırken: Dijitalleşen Dünyada Turizm Sektörüne Bakış’ başlığıyla bilişim sektöründeki son gelişmelerin turizm sektöründeki etkilerini dinleyicilerle paylaştı. Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Neredekal.com’un kurucusu ve CEO’su Özkan Hacıoğlu, Google Travel Industry Yöneticisi Ömer Şakar, Ligatus Ülke Müdürü Emre Faks, MedyaNet Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Metin Güleç, Onedio Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Aytek Açık, Fikir Taciri Ramiz Bayraktar, Admatic Reklam Grup Başkanı Savaş Yılmazer olmak üzere kendi alanlarının uzman isimleri de sunumlarıyla zirvede yerini aldı.

   

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.