RUS CHARTER ŞİRKETİ YAKUTİA HAVA YOLUNA YURT DIŞI YASAĞI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 30 Ekim, 12:48'de eklendi

RUS CHARTER ŞİRKETİ YAKUTİA HAVA YOLUNA YURT DIŞI YASAĞI

yakutia hava

Rusya Federal Havacılık Ajansı, Yakutia Hava Yolları’nın yurt dışı uçuşlarına yasağı getirdi.

Yakutia Hava Yolları’nın yurt dışı uçuşları yasaklandı. Yasaklama nedeni olarak denetimler sırasında tespit edilen ihlaller olduğu bildirildi. Uçuş  yasağı, 5 Kasım’da başlayacak. Tüm eksiklikler tamamlandığı tarihe kadar yasak devam edecek. Yakutia Hava Yolları’ndaki problemlerin çok sayıda ve uzun süreli uçuş gecikmelerine neden olduğu da bir  diğer ifadeler arasında yer alıyor.  Şirketin charter programının daraltıldığı da kaydedildi.  Rosavitsia, 2018 yılının sonuna kadar Yakutia’nın 450 uluslararası bilet sattığı bilgisini verdi. Ancak bu uçuşların gerçekleşmeyeceğini bildirdi.

2002 yılında Yakutia merkezli olarak kurulan Yakutia Hava Yolları 2002 yılında kuruldu. Hava yolları,  operasyonlarının çoğunluğu  charter ve kargo taşımacılığıydı. Şirketin filosunda ise 17 uçak var.

YENİ HAVA ALANININ ADI BELLİ OLDU : İSTANBUL

Yeni hava limanın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. Açılışta yeni hava limanın adının İstanbul olduğunu açıkladı. Yeni Hava limanı 10 milyon Avro’ya mal oldu. Hava alanı bittiğinde yolcu kapasitesi 90 milyon ile başlayarak 150 milyona ulaşacak…

Atatürk Hava limanı, tam kapasiteyle hizmete başladığında ticari seferlere kapanacak. Ancak havalimanı özelliği korunacak.  Gerek havacılık fuarları gerekse başka bir takım etkinlikler için Atatürk Hava limanı aynı isimle faaliyet verecek. Hava limanının diğer kısımları ise millet bahçesi olarak hakla açılacak. Kapalı alanda ise en büyük fuar faaliyetleri gerçekleşecek.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.