Rusların 3’te 1’i Yurtdışı Tatili İçin Karantinayı Kabul Ediyor

slide 7 Ağustos, 10:36'de eklendi

Rusların 3’te 1’i Yurtdışı Tatili için Karantinayı Kabul Ediyor

Rusya’da turistler yerli beldeleri mi tercih ediyor? Yoksa yurtdışına mı çıkmak istiyor tartışmaları devam ediyor. Bu tartışmalar devam ederken konu  ile ilgili yeni bir araştırma sonucunu seyahat rezervasyon servisi OneTwoTrip açıkladı. Servisin düzenlediği anket turistlerin yurtdışında tatil yapabilmek için bazı fedakarlıklarda bulunmaya hazır olduklarını gösteriyor.

Rusların En Popüler Destinasyonu Türkiye

Rus Turistler Yurt Dışı Tatillerini Özledi

Turkrus’ta yer alan habere göre; ankete katılanların yüzde 33,6’sı yurtdışında tatil yapmayı çok özlediklerini ifade ediyor. Ve bunu gerçekleştirmek için iki haftalık karantiyaya razı olduklarını ifade ediyorlar. Yüzde 66,4’lük bir kesim ise yurtdışı tatilin “buna değmeyeceği” görüşü de bir diğer çarpıcı sonuçlardan biri.

 

Ruslar Yurt Dışı Tatilleri İçin Test Yaptırmayı Kabul Ediyorlar

Tatile giderken KOVİD-19 taşımadığına dair belge sunma ya da test yaptırma mecburiyetine katlanabileceğini söyleyenlerin oranı yüzde 79,3. Buna karşın, katılımcıların yüzde 64,6’sı ancak her türlü önlemler kaldırıldıktan sonra yurtdışına tatile gidebileceğinin ayrıca altını çizme gereği duyuyor.

 

Yurtdışı Önlemleri Tamamen Ne zaman Kalkar?

“Sizce önlemler tamamen ne zaman kaldırılır?” sorusuna “Kışın” yanıtını verenlerin oranı yüzde 65,2. Yüzde 34,8’lik bir kesim ise “Sonbaharda” ülke dışına çıkabilme umudunda.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.