RUSYA VE TÜRKİYE 1 KASIM’DA VİZE İÇİN GÖRÜŞECEK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 24 Ekim, 10:13'de eklendi

Rusya Ve Türkiye 1 Kasım’da Vize İçin Görüşecek

Rusya ile Türkiye arasında önemli bir konu da vizesiz seyahat. Şu an görüşmeler devam etse de henüz sonuçlanmış değil. Ama Rusya vize konusunda esneklik sağlıyor. 1 Kasım’da Moskova’da Türkiye ve Rusya arasında toplantı gerçekleşecek. Vize uygulamasının kolaylaştırılması için taraflar konuşacak.

vize

Konuyla ilgili olarak; Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi İvan Volınkin, vize uygulamasının kolaylaştırılması için Türkiye ile yapılacak görüşmeleri 1 Kasım’da Moskova’da olacağını bildirdi. Bu görüşmede konsolosluğa ilişkin konular masaya yatırılacak.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ağustos ayındaki görüşme gerçekleştirmişti.  Bu görüşme ile bazı kategorilerdeki vatandaşlar için vize uygulamasının karşılıklı olarak kolaylaştırılması için bir mekanizma oluşturduklarını belirtmişlerdi.

Rusya, 2015 sonunda bir savaş uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesi ardından Türk vatandaşları için vize serbestisi uygulamasını iptal olmuştu. İlişkilerin normalleşmesinin ardından başta iş adamları ve TIR şoförleri için vize işlemlerinin kolaylaştırılması sağlanması için görüşmeler devam ediyor.

TÜRKİYE’DE 2019’DA FİYATLAR ARTARSA RUS AKIŞI YAVAŞLAR

Osipova; 2019 yazında 10-15 arasında Türkiye’deki fiyat artışlarının yansımalarını değerlendirdi.  Rusya Tur Acenteleri Birliği Başkanı Natalya Osipova, konuyla ilgili Sputnik’e değerlendirme yaptı. Osipova; “Türkiye’deki 15 ‘lik artış  gerçekleşirse, taleplerde azalma yaşanır. Rus turistler, 5 yıldız yerine 4 yıldızlı tesislere yönelme başlar. Diğer kesim ise daha ucuz tatil için daha düşük kalitedeki otelleri tercih edecektir” dedi.

 Türkiye Mısır’ı kendine rakip olarak görmeli

 Osipova ; Bu pazarda bütün dengeleri fiyatlar belirleyecek. Her şey fiyatlara bağlı olacak. Krizden önceki son yıllarda Rusya’dan Mısır’a hiç te fena bir turist akışı yoktu. Türkiye’de otellerde fiyat artışına gidilmesi özellikle Rus turistler için uygulanabilir değildir. En azından şimdilik söz konusu olamaz. Böyle bir durumda Türkiye’ye tur satışlarında zorluklar yaşayabilir.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.