Rusya’dan Çok Çocuklu Ve Yoksul Ailelere Tatil

slide 25 Mart, 11:37'de eklendi

Rusya’dan Çok çocuklu ve yoksul ailelere tatil

Rusya, hem yerli turizme destek olmak, hem de çok çocukluluğu teşvik etmek için yeni bir sosyal proe hazırladı. Çok çocuklu, “yarım” ve yoksul aileler devlet hesabından deniz kenarında tatille gönderilecek.

Rusya’da çocuklar ve tek ebeveynden oluşan ailelere “nepolnaya” – “yarım” deniliyor. Hükümet tarafından hazırladığı projeyle söz konusu aileleri yerli tatil bölgelerinde dinlenmeleri için özel sertifika sunacak.

İzvestiya gazetesi, projeden her yıl 1 milyon ailenin faydalanacağını belirtiyor. Proje ise yakında onaylanacak. Rusya’da asgari geçim sınırının altında yaşayan 1,5 milyon aile var.

Bu ailelerin yüzde 81’inde 18 yaşından küçük çocuklar bulunuyor. Birden fazla çocuğu sahip yoksul aileler yüzde 22 oranında. İzvestiya gazetesi geçtiğimiz yaz Rusya vatandaşlarının yüzde 18’inin parasızlık nedeniyle tatil yapamadığını da belirtiyor.

Çok çocuklu, yarım ve yoksul aileleri tatile göndermenin bütçeye maliyeti yıllık 80 milyar ruble, yani 1,2 milyar dolar olduğu ifade ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mehmet Ersoy:Turizm Stratejik Sektör İlan Edildi

 

Ersoy,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni dönemde turizm sektörünü, tarihte ilk kez “stratejik sektör” ilan ettiğini ifade etti. Ersoy, “Bunun göstergesi olarak da içinizden birine, yatırımcı birine Bakanlıkta görev verildi” dedi.
Bunun, ülke, turizm ve Türk turizmcisi açısından hem miladi bir dönem hem de çok iyi kullanılması gereken bir fırsat olduğunu belirtti.Ersoy,  bu süreçte çok doğru kararlar alınıp hızlı hareket edilmeli ve bu durum fırsata çevrilmeli şeklinde konuştu.
 Ersoy, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Türkiye’nin geleceğinin turizmle birlikte yapılması gerektiğiyle ilgili fikir birliği olustu. Türkiye’de İlk kez böyle bir ortam yaratıldı.  Bütün turizmciler olarak bunu  fırsata çevirmeliyiz”dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.