30.3 C
Antalya
Salı, Temmuz 27, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Rusya’dan Mısır’a uçuşlar başlamadı

Rusya’dan Mısır’ın tatil bölgeleri Hurgada ve Sharm El-Şeyh’e charter uçuşlar tam bir bilmeceye dönüştü. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Mısır’a 5 yıldır uygulanan uçuş yasağını yaklaşık 2 hafta önce iptal etmesine rağmen, Rosaviatsia (Federal Hava Taşımacılığı Ajansı) havayolu şirketlerine bugüne kadar uçuş için izin vermedi. Rosaviatsia’nın internet sitesinde bugün yayınlanan yeni kararlarda; bir çok ülkeye uçuşa izin verilirken, Hurgada ve Sharm El-Şeyh ile ilgili başvurular yine reddedildi.

BAŞVURULAR GERİ ÇEVRİLDİ

Mısır’a uçuş yasağını içeren kararnamenin iptaline rağmen, havayollarının başvurularının yine geri çevrilmesi ve 2 haftadır bu konuda olumlu bir gelişmenin olmaması kafalarda soru işeretleri oluşturdu. S7 Airlines, Rossiya, AZUR Air, Nordwind, NordStar, Ural Airlines, IrAero, Azimut, I Fly ve Yakutia isimli havayolu firmaları, Rusya’nın farklı şehirlerinden Hurghada ve Şarm El-Şeyh’e uçuş için takepte bulunmuştu. Başvurularının reddedilmesi üzerine bu firmalar uçuş planlarını yeniden askıya aldılar.

TÜRKİYE’YE EK UÇUŞLAR

Edinilen bilgiye göre; Rospotrebnadzor ve Rostourism temsilcileri, önümüzdeki günlerde Mısır’ın tatil bölgelerini ve buralardaki havaalanlarını ziyaret edip bir rapor hazırlayacaklar. Uçuşlarla ilgili karar bundan sonra verilecek.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, Mısır’ın yanı sıra Dominik Cumhuriyeti, Meksika ve Yunanistan’ın Rodos ve Selanik havalimanları için yapılan uçuş başvurularını da şimdilik geriye çevirdi. Bu arada Türkiye’ye bazı yeni ek uçuşlar açıldı. Nordwind Vladikavkaz’dan İstanbul’a, Royal Flight, Zhukovsky’den İzmir, Bodrum, Gazipaşa ve Dalaman’a, Pobeda ise, Saratov’dan İstanbul’a uçabilecek.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER