19.3 C
Antalya
Cumartesi, Eylül 25, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Rusya’dan Mısır’a uçuşlar başlamadı

Rusya’dan Mısır’ın tatil bölgeleri Hurgada ve Sharm El-Şeyh’e charter uçuşlar tam bir bilmeceye dönüştü. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Mısır’a 5 yıldır uygulanan uçuş yasağını yaklaşık 2 hafta önce iptal etmesine rağmen, Rosaviatsia (Federal Hava Taşımacılığı Ajansı) havayolu şirketlerine bugüne kadar uçuş için izin vermedi. Rosaviatsia’nın internet sitesinde bugün yayınlanan yeni kararlarda; bir çok ülkeye uçuşa izin verilirken, Hurgada ve Sharm El-Şeyh ile ilgili başvurular yine reddedildi.

BAŞVURULAR GERİ ÇEVRİLDİ

Mısır’a uçuş yasağını içeren kararnamenin iptaline rağmen, havayollarının başvurularının yine geri çevrilmesi ve 2 haftadır bu konuda olumlu bir gelişmenin olmaması kafalarda soru işeretleri oluşturdu. S7 Airlines, Rossiya, AZUR Air, Nordwind, NordStar, Ural Airlines, IrAero, Azimut, I Fly ve Yakutia isimli havayolu firmaları, Rusya’nın farklı şehirlerinden Hurghada ve Şarm El-Şeyh’e uçuş için takepte bulunmuştu. Başvurularının reddedilmesi üzerine bu firmalar uçuş planlarını yeniden askıya aldılar.

TÜRKİYE’YE EK UÇUŞLAR

Edinilen bilgiye göre; Rospotrebnadzor ve Rostourism temsilcileri, önümüzdeki günlerde Mısır’ın tatil bölgelerini ve buralardaki havaalanlarını ziyaret edip bir rapor hazırlayacaklar. Uçuşlarla ilgili karar bundan sonra verilecek.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, Mısır’ın yanı sıra Dominik Cumhuriyeti, Meksika ve Yunanistan’ın Rodos ve Selanik havalimanları için yapılan uçuş başvurularını da şimdilik geriye çevirdi. Bu arada Türkiye’ye bazı yeni ek uçuşlar açıldı. Nordwind Vladikavkaz’dan İstanbul’a, Royal Flight, Zhukovsky’den İzmir, Bodrum, Gazipaşa ve Dalaman’a, Pobeda ise, Saratov’dan İstanbul’a uçabilecek.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER