STEİGENBERGER İSTANBUL KONKORDATO İSTEDİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 8 Kasım, 12:43'de eklendi

STEİGENBERGER İSTANBUL KONKORDATO İSTEDİ

Alman zincirinin Türkiye’deki tek oteli olan tesisin yatırımcı mal sahibi Korcan Turizm konkordato istedi.

konkordato

Alman otel zinciri Steigenberger’in, Türkiye’deki tek oteli Steigenberger Istanbul Airport’un sahibi olan Korcan Turizm konkortado istedi.

Otel İstanbul’da Haziran 2016’da hizmete açılmıştı.

Birgün Gazetesi&ndeki haberde şu sözler yer alıyor. Otelin yatırımcısı ve mal sahibi Korcan Turizm Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi 2018/704 Esas No kararı ile şirkete 3 kişilik geçici komiser heyeti atadığı bildirildi.

Mahkeme kararında Korcan Turizm Benzin Ürünleri Ticaret Sanayi A.Ş.’ye Konkordato (Adi Konkordatodan Kaynaklanan (İİK 285 İla 308/h)) davası nedeniyle 3 ay süreli konkordato karkarı verildiği açıklandı. Bu kapsamda şirkete 3 kişilik geçici komiser heyeti atandığı söyleniyor.

Bankaların alacaklarına karşılık icradan aldığı  ve konkordato ilan eden otellerin Listesi ise şu şekilde

 

– Kuşadası Fantasia -Garanti Bankası

– Antalya Serik’te bulunan Vera Mare- Fibabank

– Antalya Manavgat Örenşehir’de bulunan Green Imperial Beach Hotel’e icra işlemi yapılan oteller ..

 

– Ramada Encore İzmir, Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir ve Hampton by Hilton Kocaeli otelleri konkordato isteyenlerden…

 

QM AWARDS HEYECANI BAŞLIYOR

Turizm sektöründe kalitenin önemini vurgulamak amacıyla  GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından 2010 yılında başlatılan Quality Management Ödülleri,  ‘Qm Awards 2018’  ilk tur oylaması başlıyor. İki aşamalı oylama sisteminden oluşan Qm Ödülleri Aralık tarihinde sahiplerini bulacak. İlk oylama 09 Kasım- 23 Kasım 2018, ikinci oylama 24 Kasım – 07 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Oylamaya online olarak www. qmawards.com ve www. gmdergi.com adreslerinde bulunan linkler üzerinden katılım sağlayabilirsiniz.  İsmen ve mail adresi ile katılım sağlayabileceğiniz QM Awards oylamalarında her katılımcı bir oy kullanabilecek olup, oy kullanan kişi, mutlaka mail adresine gönderilecek olan oylama onayını tıklayarak teyit etmek zorunda. QM Awards 2018, Kalite Yönetim Ödülleri, 1. Tur oylamalarında katılımcılar kendi adaylarını da, her kategorinin altında bulunan öneri kutusunu kullanarak belirtebilir, yeterli sayıda öneri olduğu taktirde, adaylarını 1.tur oylama adayları arasına yazdırabilir.

1.tur oylamaları 23 Kasım‘da sona erecek olup, her kategorinin finalistleri 24 Aralık itibarı ile 2. Tur oylama için Turizm endüstrisine yine qmawards.com ve gmdergi.com üzerinden sunulacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.