TANITIMLARDA TURKEY YERİNE TURKİSH DÖNEMİ BAŞLIYOR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 12 Ekim, 10:36'de eklendi

ERSOY: Tanıtımlarda Turkey yerine Turkish Dönemi Başlıyor

Yeni Dönemle birlikte yeni Bakanımızı tanıtımda yapacağı değişiklikleri açıklamaya devam ediyor. Turizm profesyonellerin merakla beklediği turizm tanıtımdaki o büyük hamleyi yaptı.Bakan Mehmet Ersoy, “Bundan sonraki süreçte yurt dışındaki tanıtımlarda Turkey yerine Turkish ifadesi kullanılacak”  açıklamasını yaptı.

TÜRK Hava Yolları ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde 2019’dan itibaren başlıyor.Türkiye’nin gözde turizm merkezlerin 11 ülkeden 34 noktaya toplam 67 tarifeli sefer düzenlenecek. Tarifeli sefer düzenlenecek havalimanları; Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas. Nitelikli turiste için çalışmları hızlandıran Bakan, THY ile başlatılan Direkt Turizm Hamlesi’ni anlattı.

Ersoy, “Nitelikli turist için kapsamlı bir çalışma şart. Birkaç hafta önce Milli Eğitim Bakanlığı ile nitelikli turist için bir protokolün imzalarını attık.  Bu protokol ile nitelikli turist için gerekli olan insan kaynağı ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Ulaşım ayağını da THY ile çözüm süresine başladık. Tatil bölgesi denilince Türkiye’de akla ilk olarak charter uçuşlar gelmekte. Ancak nitelikli turist tarifeli ve business olarak uçmayı tercih eder. 2019 Nisan ayında başlayacak tarifeli seferler başlayacak.  Bunlar için THY ‘ye tanıtım desteği vereceğiz. Bu uçuşların ay açık olabilmesi için otellerinde 12 ay açık kalması şart. konaklama gelirleri ile bunu gerçekleştiremeyiz. Bunun için ihaleler yapacağız. 10 milyar olan konaklama gelirimizle, 5 milyar olan gastronomi gelirimizi 5 yıl içinde eşitleyeceğiz.

ANTALYA’DAN 13 NOKTAYA UÇUŞ GERÇEKLEŞECEK

THY, 2019 yılı  palanlarında Antalya Havalimanı’ndan 13 destinasyona 50, Milas- Bodrum Havalimanı’ndan 4 destinasyona 5, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 5 destinasyona 9, Dalaman Havalimanı’ndan 2 destinasyona 3 frekans olmak üzere toplam 34 noktaya 67 frekans tarifeli yurtdışı seferi olacak. Haftalık 67 sefer düzenlenmesi planlanan ülkeler ise ve sefer sayıları ise şöyle: İngiltere 8, Almanya 14, Rusya 14, Azerbaycan 7, Suudi Arabistan 3, Kuveyt 4, Ürdün 4, Ukrayna 1, Cezayir 3, İsrail 5, Lübnan 4.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.