reklam
reklam
hava 12° Orta
DOLAR 18,8368 % % 0.03
EURO 20,2757 % % 0.46
GRAM ALTIN 1.140,31 % % 0,46
ÇEYREK A. 1.864,40 % % 0,46
BITCOIN 435.539 % -1.392
reklam reklam

 TESİSİNİZE ÜÇ FARKLI DENEYİMLE BİR ELDEN YÖN VERİN

Son Güncelleme :

07 Ocak 2015 - 17:59

 TESİSİNİZE ÜÇ FARKLI DENEYİMLE BİR ELDEN YÖN VERİN

Gm Dergi Özel  Haber

C72C9998

Turizminin içinde farklı alanlarda uzun yıllar yer almış, turizme hakim, konularında uzman üç bayan,  tecrübelerini bir araya getirip güçlerini birleştirmeye karar verirler ve STA ( Sales –Training- Analize)  Management & Hotel Partner’ı kurarlar. Bu yeni oluşumları ile turizm sektöründe otellere satış başta olmak üzere yönetim gibi konularda danışmalık yapmayı hedefliyorlar. Biz de STA Management & Hotel Partner’ın üç kurucu ismiyle bir araya gelerek STA Management & Hotel Partner’ın kuruluş hikayesini ve faaliyetlerini dinledik.  

STA Management & Hotel Partner’ın kurma fikri nasıl ortaya çıktı?

Gül Küçükboyacı:  STA Management & Hotel Partner’ı kurma fikri 6 yıllık bir geçmişe dayanıyor. Ancak o dönemlerde hepimiz ayrı yerlerde ve farklı görevlerde turizm hayatımıza devam ediyorduk.  Geçtiğimiz dönemde bu fikrimizi hayata geçirmek için bir fırsat doğdu. Üçümüz içinde uygun bir zamandı. Bu projenin alt yapısı 6 yıl önce oturmuş olduğu için hemen bir araya geldik ve STA  Management & HOTEL PARTNER’I hayata geçirdik.

 STA Danışmanlık & Hotel Partner’ın faaliyet alanları nedir?

Mehtap Akın: STA Management & Hotel Partner’ı şirketlere değer yaratmaya yönelik hizmetleri sunmak için kurduk. Kurarken de uzun vadeli tümleşik hizmet anlayışını benimsedik. STA olarak; danışmanlık hizmetlerinin kapsamının sadece öneri üretmek değil, bu önerilerin hayata geçirilmesi de olduğuna inanmaktayız. Çünkü her çözüm önerisi bir değişim gerektirmektedir. Bu anlamda değişiminde yönetilmesi gereken bir süreç olduğuna inanıyoruz.  Güven, gizlilik, sorumluluk ve itibar önem verdiğimiz değerlerimiz arasında yer alıyor. Hizmetlerimizi maddeler halinde sıralandıracak olursak;  Otel Proje Danışmanlığı, Yönetim Danışmanlığı,  Değişim ve Dönüşüm Yönetimi, Satış ve Pazarlama Yönetimi, Operasyon Verimliliğinin Arttırılması, Müşteri Memnuniyeti ve Sadakatinin Sağlanması, Karlılığın artırılmasıdır.

STAManagement & Hotel Partner olarak;  Otel Proje ve Yönetim Danışmalığı konularında verdiğiniz hizmetleri kısaca açıklar mısınız?

Meltem İncekaş: Otellerin proje aşamasında; operasyonda önem taşıyan alan ve malzemenin doğru kullanılmaması sebebiyle birçok aksaklık yaşandığı biliniyor.

STA Management & Hotel Partner olarak;  çizim aşamasındaki işletme projelerini partnerlerimiz için değerlendirecek ve mimari çalışmalarda doğru adımlar atılmalarını sağlayarak partnerlerimizin operasyonel verimliliklerini arttıracağız. Yönetim danışmanlığında ise; yeni açılacak veya çalışır durumda olan otellere bilgi ve deneyimlerimiz ile kararların da yön vereceğiz.

Yönetim konusundaki hizmetlerinizden bahsedecek olursak neler söylersiniz?

Meltem İncekaş:  STA Management & Hotel Partner olarak; çalışır durumda olan otelin, genel yönetimi ile ilgili süreçlerin gözden geçirilmesi, iyileştirilmesi ve gerekirse yeniden düzenlenmesini  sağlayacağız. Maliyet hesapları gibi birçok konuda analizler yapacağız. Bu analizler ile partnerlerimize gelecek yıllar için projeksiyon imkanı sunmuş olacağız. Ayrıca partnerlerimize, doğru pazar ve fiyat politikası ile doluluk – fiyat maksimizasyonunu sağlayarak, belirlenecek olan satış ve pazarlama stratejileri ile otellerin uzun vadede müşteri kalitesini yükseltmelerini sağlayacağız.

Çalıştığınız partnerlerinize ne gibi avantajlar sağlayacaksınız?

Gül Küçükboyacı: Üçümüzde turizm sektöründe tecrübeli olduğumuz için partnerlerimizle aynı dili konuşacağız ve bu da hizmet aşamasında partnerimizle çok iyi bir iletişim kurmamızı sağlayacak. Bunun yanında her birimizin farklı alanlarda tecrübeye sahip olmamız, partnerlerimize büyük avantaj sağlayacak. Bir diğer avantaj ise; oteller, bizim uzmanlık alanlarımızdaki üç farklı kişiyi bünyesine kattığında daha fazla bütçe ayırması gerekirken bizden aldığı hizmetle bu konuları daha az maliyetle çözmüş olacak.

Mehtap Atkın: STA Management & Hotel Partner olarak; güven bizim için çok önemli. Biz partnerlerimizle aynı seviyede yer alarak uzun vadeli çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Turizmde hızlı karar vermek, bunu eyleme geçirmek ve bunu doğru yansıtmanın büyük önem taşıdığının bilincinde olarak partnerlerimizle doğru çalışmalar gerçekleştireceğiz.

Meltem İncekaş: Satış konusu turizm için önemli konuların başında geliyor. Satış, bir ürünü satmak anlamına geliyor. Eğer satacağımız ürünün ne olduğunu ve nasıl işlediğini bilmezsek satış hiçbir şey ifade etmez.  Partnerimiz olan tesislerin işleyişi ve operatöre sunumu ile de ilgili eksik olan yönlerini nasıl tamamlayacakları hakkında değerlendirmeler de yapacağız. Hedefimiz; hem partnerimizi hem operatörümüzü hem de misafirimizi mutlu etmek. Partnerlerimiz ile en iyi sonuca ulaşabilmek için hem geçmiş, hem bugün hem de geleceği çok iyi bilmeliyiz. Bu açıdan STA Management & Hotel partner olarak analizler yapmaktayız. Yaptığımız analizlerle de reel veriler sunarak partnerlerimizin doğru adımlar atmasını sağlayacağız.

Gül Küçükboyacı: Turizm sektörüne 1994 yılında mağazacılıkla adım attı. Ardından turizmin otel alanına geçiş yaptı. Otel, rezervasyon, ön büro ve satış Pazarlama müdürlüğü gibi çeşitli departmanlarında görev aldı.  Otelcilikten seyahat acenteciliğine transfer olan Gül Küçükboyacı, 10 yıl büyük bir firmanın kontrat müdürlüğü, product müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığını görevini yürüttü. 20 yıllık bir turizm geçmişi var. Hem otel hem de tur operatörü satışı konusunda uzman.

Mehtap Atkın,  1991 yılında turizm sektörüne otelcilik ile başladı. Management training dalında turizmin tüm departmanlarında çalıştı.  Antalya ve İstanbul bölgelerinde otellerin satış pazarlama direktörlüğü görevini yürüttü.  23 yıllık bir turizm tecrübesi var.  Satış pazarlama alanında uzman.

Meltem İncekaş, Turizm sektörüne 1990 yılında otelcilik alanında adım attı. İlk turizm hayatına şehir otelciliği ile başladı. 8 yıllık şehir otelciliğinin ardından Resort otelciliğine geçiş yaptı. Uzun yıllar otellerde üst düzey yönetici olarak görev aldı. Son 8 yıl otellerde genel müdür konumunda turizme hizmet verdi. 24 yıllık bir turizm geçmişi var. Otel yöneticiliği konusunda uzman.

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.