THY’den Peş Peşe İstifa Haberleri

slide 11 Ağustos, 17:39'de eklendi

THY’den Peş Peşe İstifa Haberleri

Türk Hava Yolları(THY)’de bugün mesai bitiminde peş peşe istifa haberleri gelmeye başladı.

istifa haberleri

Türk Hava Yolları (THY) sendika üyesi olmayan çalışanlarla ilgili yeni ücret düzenlemesini geçtiğimiz günlerde bildirmişti. Personele verilen süre bugün mesai bitiminde doldu. VE şirketten peş peşe istifa haberleri geldi.

THY tarafından kapsam dışı personele sunulan ve 1 Ağustos 2020’den itibaren geçerli olacağı belirtilen sözleşme için 11 Ağustos 2020 mesai bitimine kadar süre tanınmıştı. Verilen tarih içerisinde çalışanların yeni ücret tarifesini kabul edip etmediğini bildirmesi talep edilmişti.

Yeni düzenlemeyle birlikte ücretlerde ciddi bir kayıp oluşmuştu. Ve 2021 yılın sonuna kadar da ikramiye ödenmeyeceği personele söylenmişti.

 

Müdürlerinde Olduğu 100’e Yakın Çalışandan İstifa

Sözleşmeye imza atmayan çok sayıda çalışan istifa kararı aldığını mesai bitmi bildirdi. Aralarında Uçuş Operasyon Çözümleri Müdürü Murat Gökten, Dijital İş Geliştirme Müdürü Şeyda Tartar’ın da bulunduğu söyleniyor. Bazı müdürlerle birlikte 100’e yakın çalışan istifasını iletti.

İstifaların önemli bir bölümünü THY’nin en kritik departmanlarından biri olan Bilişim Teknolojileri Departmanı’nda (IT). Bu durumun hava yolunun dijital altyapısı açısından büyük bir kayıp olabileceği konuşuluyor.

THY’nin tüm dijital altyapısını ve siber güvenliğini sağlayan departmandaki deneyimli isimlerin ayrılmasının birçok riski de beraberinde getirebileceği ifade ediliyor.kaynak: airport

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.