TURİZM BÖLGESİNE JANDARMADAN DENETİM

Güncel, Sektörel Haberler, slide 12 Eylül, 12:20'de eklendi

Turizm Bölgesine Jandarmadan Denetim

Antalya’nın Manavgat ilçesi Titreyengöl turizm bölgesine jandarma tarafından denetim  gerçekleştirildi. Yol uygulamasında trafik kurallarına uymadığı belirlenen 14 sürücüye 1492 lira ceza uygulandı.

turizm bölgesine

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun trafikte emniyet kemeri uygulamasının temin edileceği sözleri üzerine Manavgat’ta jandarma timleri trafik denetimlerini arttırdı. Manavgat’ın Titreyengöl bölgesinde uygulama yapan jandarma trafik ve asayiş timleri emniyet kemeri kullanmayan, seyir halinde cep telefonu kullanan, araç muayenesi eksik olan, sigortası yapılmayan, motosikletlerde ise kask takmayan ve fazla yolcu taşıyan sürücülere cezai işlem uyguladı.

 

Titreyengöl’de araçları durduran jandarmanın yaptığı kontrollerde emniyet kemeri takmayan 7, araç muayene süresi geçen 3, sigortasız araç kullanan 1, kask takmayan motosiklet sürücüsü 2 ve fazla yolcu taşıyan 1 olmak üzere 14 sürücüye toplam 1492 lira ceza uygulandı. Jandarma yetkilileri, trafik uygulamalarının artarak devam edeceğini belirtti. Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA)

RUSYA TÜRK VATANDAŞLARINA  VİZE KOLAYLIĞI SAĞLAYACAK

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), Rusya’ya turizm akışının artıracağı için Türk vatandaşlarının bazı kategorileri için vize rejiminin kolaylaştırılmasını onayladığını açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Rosturizm Başkanı Oleg Safonov, “Biz vize prosedürlerinin kolaylaştırılmasına yönelik her türlü önlemi onaylıyoruz.

Tecrübelerimizin gösterdiği kadarıyla, bu her zaman ülkemizde turizm akışının artması neden oluyor. Hem de bu artış aniden yüzde 25-30 düzeyinde oluyor” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.