Türkiye İngiliz, Alman ve Rus Pazarında Yükselmeye Devam Ediyor!

slide 28 Eylül, 09:50'de eklendi

Türkiye İngiliz, Alman ve Rus pazarında Yükselmeye Devam Ediyor!

İngiltere ve Almanya’nın İspanya’yı ‘Riskli ülke’ ilan etmesi ve Almanya’nın aralarında AB üyesi ülkelerin de olduğu kimi destinasyonlara yönelik seyahat uyarısı yayınlaması üzerine Türkiye bu iki ülkede tatilcilerin ilk tercihi haline gelmiş durumda. Türkiye’ye uçuşları serbest bırakmasıyla Rusya’da da benzer seyir gerçekleşiyor.

turizm

Türkiye bu dönemde üç önemli pazarda öne çıkmış durumda. İngiltere’de uçuşların Türkiye gibi serbest olduğu Yunanistan’a talep gerilerken, Türkiye son iki haftada ilk sıraya yükseldi.

TravelSupermarket’in verilerine göre son iki haftada  İngiltere’deki toplam tatil talebinin yüzde 30’u Türkiye’ye oldu.

Benzer durum Almanya pazarında da var!

Trevotrend’in yüzlerce seyahat acentesi ve online portaldan elde ettiği verilere göre, eylül ayının üçüncü haftasında Almanya seyahat pazarında Türkiye’ye talep artmaya devam ediyor. Almanya’da Yunanistan’a talep yüzde 10 gerilerken Türkiye’ye talep yüzde 9 arttı.

Sezon Aralığa Kadar Uzayabilir

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) da Türkiye’ye yönelik talebin artarak devam ettiğini bu durumlun devam etmesi halinde sezonun aralık ayına kadar devam edeceğinin öngörüldüğünü söylüyor.

 

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

 

 

 

 

ATF’den Fark Yaratacak Teknoloji

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Antalya Turizm Fuarı, 26-27 Ekim 2020 tarihinde en önemli kaynak pazarların paydaşları ile turizm endüstrisini bir araya getirmek.

üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

ATF, Türkiye’de ilk ve tek olacak 360 derece turizm fuar konseptiyle fuarcılık alanındaki iddiasını ortaya koyacak.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.