TÜRKİYE MACERA TURİZMİNDE 27’NCİ SIRADA

Türkiye Macera Turizminde 27’nci Sırada

Dünyanın macera turizmin uygun, seyahat edilebilir ülkeleri açıklandı. Türkiye’nin macera turizminde geçen seneye oranla üst sıralara tırmanarak 27’nci sıraya yerleşti.

macera turizminde

Doğa sporlarına ve macera turizmine artan ilgi adrenalini ve aktiviteyi ön plana çıkaran tesislerin sayısını ve kapasitesini arttırıyor. Türkiye’de macera turizmi için bir çok alternatif sunan önemli destinasyonlardan biri.

 

Dünyanın macera turizmine uygun olan ülkelerini konu alan araştırmayı inceledi. PRNet’in USNews verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin dünyanın macera turizmine uygun ülkeleri arasında 27’nci sıraya yerleştiği görüldü. Böylelikle macera turizminde geçen yıl 33’üncü sırada olan Türkiye’nin 6 basamak yükselmesi dikkat çekti. Macera turizmi için en çok tercih edilerek listenin başına yerleşen ülke ise Brezilya olarak belirlendi.

Listede birçok ülke farklı bölgeden ülkeler yer alırken,  adını ilk 10’a yazdıran birkaç ülke ise sırasıyla şu şekilde oldu; İtalya, İspanya, Tayland, Yunanistan, Kosta Rika, Yeni Zellanda, Arjantin ve Meksika.

PRNet ve Ajans Press’in konuyla ilgili gerçekleştirdiği medya incelemesinde yazılı basına yansıyan haber adetleri de belirlendi. 2018 yılı içerisindeki haber başlıkları incelendiğinde, turizm ile ilgili 250 binin üzerinden haber yansıması tespit edilirken, macera turizminin bin 176 haberle konuşulduğu tespit edildi. 2018 yılı turizm açısından yüzleri güldürürken, yaşanan hareketlilik ve kazancın medyaya da olumlu anlamda yansıdı.

 

TUIFLY, İFLAS EDEN HAVA YOLLARININ BOŞLUĞUNU DOLDURACAK

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.