FTI GROUP CEOSU DİETMER GUNZ ; SATIŞLAR BAŞLADI, RAKAMLAR TATMİN EDİCİ”

FTI Group CEO’su Dietmar Gunz, 7. Resort Turizm Kongresi’ndeki konuşmasında şirket olarak Türkiye konusunda kendilerinin de riske girdiğini belirterek,  “Biz de sizin gibi riske giriyoruz. ama Türkiye operasyonlarımızı 2016 ve 2017 yıllıarında büyüyerek deva mettik ve krizi fırsata çevirmeyi başardık. 2018 yılı satışları başladı ve gelen rakamlar tatmin edici” dedi.
Operasyonlarımızı 15 havayolu şirketi ile sürdürüyoruz.   Alman havalimanlarının hepsi ve 19 Avrupa havalimanı ile Türkiye seyahatlerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki yıllar için farklı şehirlerde henüz servis yapılmayan bazı şehirlerle çalışmalar gerçekleştireceğiz. hizmet ağımızı genişleteceğiz.
Günün sonunda Türkiye’ye alternatif olarak başka ülke var mı diye düşünmüyoruz. Tek alternatif Türkiye’dir. Türkiye’ye yatırım yapma zamanıdır. Son iki yıl içinde Denizbank önemli sponsorlardan biridir. Onlar da bizi güçlü bir şekilde destekledi. Özel ve kamu banka sektöründe o kadar büyük bir zenginlik ve arz imkanı var ki başka bir ülkede bankacılık açısından bu kadar büyük bir seçenek olmuyor.

Eğer biraz gelişim göstermek için sezonluk işlerle yetinmek istemeyen çalışanlarımıza daha iyi bir kariyer sunmak için daha çok çalışmalıyız. Mayıs’tan sonra Almanya çapında 20’den fazla uçuş gerçekleştireceğiz. Biz de ortamın getirdiği negatif durumlardan dolayı üzgünüz. Türkiye bizim için çok önemli bir örnek. Bütün endüstri yatırım yapıyor ve bizde öyle. Tabi ki tüketici açısından değil de seyahat acentalarının tavsiye de bulunması gerekiyor. Bunun içinde online bir endüstri kurulmalı. Bu bilgi sistemleri ile veri depolama ile sanırım daha hızlı bir şekilde medya tarafından da ilgi çeken bir ortama doğru kayağız.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.