İLKER BALBAY : ” SPA YATIRIMIYLA OTELLERİNİZDE FARK YARATIN “

“Spa sektöründeki deneyimlerimizden faydanalarak Antalya’yı sağlık turizmde en bilinen destinasyonu yapmak istiyoruz.”

İlker Balbay- Balbaylar Spa Yönetim Kurulu Başkanı

İlker Balbay kısaca sizi tanıyalım.

Burdur/ Yeşilova doğumlu olup Türkiye’nin ilk profesyonel Spa merkezi olan 1990 Yılında Antalya Otel Ofo’da Romenlere ait Anna Aslan Spa’da İş hayatına Terapist olarak başladı.

İlk Spa İşletmeciliğini 1992-1994 yılları arasında Club Salima / Beldibi otelde başlamıştır.

ANTALYA ve çevresinde 1 adet 7 yıldızlı6 adet 5 yıldızlı otel ve tatil köylerinde hizmet vermiş olup ayrıca, BULGARİSTAN’da Burgaz ve Plovdiv şehirlerinde 5 adet 5 yıldızlı3 adet 4 yıldızlı otellerde hizmet verme deneyimini yaşadık. Hizmet alanımız içinde referansa sahip olduğumuz tüm otel ve tatil köyleriyle bugüne kadar karşılıklı anlayış, özverili, saygın beraberlik içerisinde çalışmaya devam etmekteyiz. Türk Spa sektörüne 20 yıldır hizmet veren şirketimiz; sektörde yerli ve yabancı birçok spa uzmanını istihdam ederek, spa uygulamaları arasına sayısız türde yeni bakım sistemlerini kazandırmıştır. Her türlü teknolojiyi kullanarak büyümesini sürdüren şirketimizin faaliyetleri Ic Hotel Santai, Ic Hotel Green Palace, Ic Hotel Airport ve Ic Hotel Residence otellerinde sürmektedir.

Spa Otellerine yeni bir stil kazandıran; Wise Boutique Hotel & SPA!

Otelini açtınız hayırlı olsun, niçin böyle bir yatırım yaptınız?

Arınma programlarını daha uzun aylar boyunca süren kademeli diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri programlarından ayırmak gerekir. Arınma programları daha sınırlı bir süre boyunca yapılan, başlangıcı ve sonu olan ve belirli bir amaca yönelik olarak uygulanan sağlık programlarıdır.Biz otelimiz bünyesinde WellMaxSpa da bu programları uygulayarak farklılık ve farkındalık yaratmak istedik.

WELLMAX*SPA  Center güzellik, anti-aging kişiye özel spor  ve keyiflendiren çeşitli spa uygulamaları ve sağlıklı yaşam olanakları sunmaktadır.

WELLMAX*SPA  Center’da tam donanımlı bir fitness merkezi, sauna ve hamam bulunmaktadır. Detoks/arınma, anti-aging, güzellik, kilo kontrolü, stressiz rahatlama ve şımartıcı spa, nefes, doğal şifa, enerji ve bağışıklık sistemi, diyabet kontrolü ve kardiyovasküler gibi konukların katılabileceği birçok sağlıklı yaşam programı mevcuttur.

Wise Boutique Hotel de geçireceğiniz zamanı en fazla keyif alarak değerlendirebilmeniz için sizin adınıza hazırladığımız, geçmişe doğru mistik bir yolculuk vadeden, ruhunuza ve bedeninize hitap eden bu programlar en doğru alternatifleri bulmanızı sağlayacaktır. Çift olarak ya da tek başınıza katılabileceğiniz konaklamalı programlar ile birlikte hiçbir detayı düşünmeden bedeninizle ile baş başa kalıp tazelenmeye, yepyeni bir başlangıç yapmaya ne dersiniz?demek istiyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı ?
Holistik kültürleri, modern spa ilkeleri ile bütünleştirerek, geleneksel Türk misafirperverliğini üstün servis kalite anlayışıyla misafir memnuniyeti sağlayarak, onlara kaliteli, değerli beklentilerinin ötesinde bir hizmet sunmak istiyoruz. Kurumsal gelişimini sürdürerek yurt içinde lider, uluslararası pazarda rekabet edebilme yeteneğini geliştirmek yoluyla aranılır olmak amacındayız. 2023’e kadar yetiştirmeyi planladığımız SPA konseptli oteller. Görüşmeleri ve projeleri süren İstanbul, Kapodokya, Lefkoşe , Katar Doha, St.Tropez, projelerimiz var.ATSO da Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle yürüttüğümüz Türk Hamamı ve Spa konseptleri standartlarını belirlemek gibi Spa işletmeciliği yapan arkadaşların sorunlarının rehberi olarak bu misyonu sonuna kadar takip edip tamamlarsam.İnsanlarla birikimlerimi paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağım.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.