MANAVGAT’TA TURİST DOLU OTEL İCRA ŞOKU

slide, TURİZM HABER, Turizm Tesisleri 10 Ağustos, 10:06'de eklendi

Turizmde yüksek sezon diye tabir edilen şu günlerinde özellikle Antalya Manavgat ilçesi turizm için hoş olmayan haberlerle gündeme geliyor. Dün otel ve acente anlaşmazlığı yüzünden otele alınmayan müşterilerin mağduriyetini dile getirirken, bugünde, yine Manavgat’ta müşteri dolu otele icra şoku haberleriyle güne başladık.

Ödeme Güçlüğü Çekiyordu

Manavgat’ta bulunan 4 yıldızlı bir oteldeki malzemelere müşteri varken el konuldu. Otelde tatil yapan turistler ise bu durumu hayretler içinde izledi.
Hürriyet’te yer alan Habere göre; Manavgat’ın Örenşehir mevkiinde bulunan ve bir süredir ödeme güçlüğü yaşanan 4 yıldızlı Green Imperial Beach Hotel’e mal veren çeşitli firmalar tarafından icra takibi başlatıldı.

Firma yetkilileriyle ödeme planında anlaşamayan tedarikçi firmalar, bugün icra memurları ve jandarmayla birlikte otelde haciz uyguladı. Haciz işlemini gerçekleştiren alacaklı firmaların malzemeleri taşımasını, otelde tatillerini geçiren yerli ve yabancı turistler şaşkınlıkla izledi.

 

Otelin finansal durumu nedeniyle bir turizm acentesinin Ağustos ayında otele turist getirmediği, tatil yapan turistlerin bir kısmının başka otellere yerleştirildiği, otelde doluluk oranının yüzde 30’lar civarında olduğu belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.