ŞÜKRAN AŞÇI : “ SEVGİ, SAYGI, DİSİPLİN VE ÇOK ÇALIŞMAK BÜTÜN KAPILARI AÇAR, BAŞARIYI KAÇINILMAZ KILAR”

20 yıllık deneyim, güven ve başarılarıyla isminden söz ettiren Başar Koleji’nin Kurucu Müdürü Şükran Aşçı ile başarı hikayelerini, güven ortamında sundukları eğitimi ve emsallerinden Başar Kolleji’ni ayıran özelliklerini konuştuk. Ayşe Aşçı, bilgi ve deneyimlerini bizlerle bu keyifli röportajda paylaştı. 

Kısaca sizi tanıyalım.

Ben Şükran Aşçı.  Başar Koleji’nin kurucusu ve müdürüyüm.

Başar Koleji’ni diğer eğitim kurumlarından ayıran en önemli özellikler nelerdir?

Başar Koleji Türk Milli Eğitimi’n temel esasları dahilinde sevgi dolu, saygın öğrenciler yetiştiren, Atatürk’ün ilkelerini benimseyen, mutlu gözlerle üstün başarıları hedefleyen bir kurumdur. 20 yıllık Başar kurumunun çizgisi hep aynı olmuştur. Hiç değişmemiştir. Önceki  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Osman Nuri Gülay ,Teftiş Kurulu Başkanımız Sayın Hikmet Şimşek ,İl Özel Eğitim Müdürü Sayın Ali Rıza Maslak kurumumuzu ziyaret ederek başarı plaketi vermişlerdir. Bizlere onur verdiler.Kendilerine teşekkürlerimi tekrar arz ederim.   Ciddi, sorumluluk bilincini almış, ahlaki, milli ve kültürel değerlerine sahip, çalışkan öğrencilere sahip olmak için tüm bu güçlü eğitim kadromuzla uğraşlar vermekteyiz. Başar, yıllardır başarılı bir kurumdur. Bize güvenenlere her zaman layık olmaya çalışıp, kurum olarak elimizden gelen her şeyi var gücümüzle gerçekleştireceğiz.

Kurum başarısı öğrencilerin başarısıyla ölçülmeye başlandı. Bu konudaki başarınızı biliyoruz, bunun sırrını öğrenebilir miyiz?

Başarı kolay gelmez. Çok uğraş ve emek vermek gerekir. Eğitim kadrosu güçlü olmalıdır. Birlik ruhu önemlidir. Hedeflerinize koşmanız gerekir. Eğitimin oturmadığı yerde başarı kolay gelmez. Öğrenciler sevgiye, ilgiye doymalıdır. Sahiplenildiğini hissetmelidir. Ortam önemlidir. Okul, aile işbirliği çok önemlidir.

Veliler okul seçiminde nelere dikkat etmeli?

Aile ile okul arasındaki işbirliği ve güven en önemle üzerinde durulması gereken konuların ilk başına gelmektedir. Aile ile okul arasındaki gücen başarıyı getirir. Aileler tam güvendikleri kuruma evlatlarını emanet etmelidirler. Çocuk zevk alarak ders çalışmalıdır. Bunu sağlamakta  yine eğitimcilerin ve ailelerin işbirliği ile olmaktadır.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bu güzel sohbetiniz için çok teşekkürler ederim.  Başarılarınız devamını diler, güzel bir gelecek dilerim. Ve unutmayalım ki; sevgi, saygı, disiplin ve çok çalışmak bütün kapıları açar, başarıyı kaçınılmaz kılar”.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.