TUİ’NİN MARKA DEĞERİ BÜYÜDÜ

slide, TURİZM HABER, Turizmden Güncel Haberler 18 Haziran, 17:21'de eklendi

Marka değerini yüzde 43 büyüterek 1.4 milyar Euro’ya çıkaran TUI, Interbrand’ın en değerli markalar sıralamasında 6 sıra yükselerek, en hızlı büyüyen marka oldu.

tui1

TUI, Almanya merkezli marka danışmanlık firması Interbrand’ın hazırladığı en değerli markalar sıralamasında en güçlü büyümeyi gösteren marka oldu. TUI’nin marka değeri, yüzde 43 büyüyerek 1.4 milyar euro’ya yükseldi. Bu da markayı 6 sıra yükselterek 24’üncü sıraya yerleştirdi.

Geçen ay TUI’den yapılan açıklamada şirketin Avrupa’daki diğer markalarının TUI ismi altında birleştirileceği duyurulmuştu. Marka birliği sürecinin 2015 yılının sonuna kadar Hollanda’da hayata geçirileceği belirtilirken, İngiltere’deki Thomson, First Choise ve diğer markaların 2-3 yıl içinde TUI adı altında faaliyet göstermeye başlayacağı ifade edildi.

TUI Pazarlama Kurulu Başkanı Erik Friemuth konuyla ilgili, “Interbarand’in araştırması, TUI markasına yoğunlaşma faaliyetlerimiz açısından doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Böylelikle grubumuz için belirgin bir değer büyümesi yaratmış oluyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.