CORENDON OTEL BAHÇESİNE JUMBO JET YERLEŞTİRECEK!

Turizmden Güncel Haberler, Ulaştırma 11 Ocak, 09:54'de eklendi

CORENDON OTEL BAHÇESİNE JUMBO JET YERLEŞTİRECEK!

Türkiye ve Hollanda’nın en büyük turizm gruplarından Corendon, son oteli Corendon Village Hotel Amsterdam’da yaptığı bir basın toplantısı ile 2019 projelerini ve yeni yatırımlarını basın mensupları ile paylaştı.

Mayıs 2018’de açılışı yapılan ve Benelüx’ün en büyük oteli olma özelliğini taşıyan Corendon Village Hotel Amsterdam’da düzenlenen toplantının ana konusu Şubat ayında Village Hotel’in bahçesine yerleştirilecek Boeing 747-400 jumbo jet oldu. Hollanda basınının yakından takip ettiği projenin hikayesini ve uçağın otelin bahçesine nasıl getirileceğini açıklayan Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Atılay Uslu, dünyanın en yaşlı jumbo jeti olan ve son uçuşunu KLM Havayolları filosunda geçtiğimiz ay yapan uçağın şu anda Amsterdam Schiphol Havalimanı hangarında söküm sürecinde olduğunu söyledi. Uslu, “City of Bangkok” isimli uçağın şubat ayında Schiphol Havalimanından Village Hotel’e getirilmesi için yol üstündeki kanalların üzerine geçici köprüler kurulacağını ve otoban boyunca yer alan trafik lambalarının ve elektrik direklerinin söküleceğini anlattı. Uçağın satın alınması ve otele yerleştirilmesi projesinin maliyetinin 2,5 milyon Euro’yu bulduğunu belirtti. Uslu, Village Hotel’in bahçesine yerleştirilecek Boeing 747-400’ün restoran, kafe ve kütüphane olarak kullanılacağını sözlerine ekledi.

Corendon’un geçtiğimiz Mayıs ayında 9. oteli olarak Amsterdam’ın havalimanı bölgesi “Schipholweg in Badhoevedorp” da açtığı 4 yıldızlı Village Hotel, Benelüks ülkelerinin en büyük oteli olma özelliğini taşıyor. 3 farklı binada yer alan; 676 oda, suit ve stüdyo daireden oluşan Corendon Village Hotel Amsterdam, içerisindeki çeşitli restoran ve barlar, havuz ve fitness aktivitelerinin yanı sıra 11 adet tam donanımlı toplantı odası ile de hem tatil hem de iş amaçlı seyahat eden konuklarına bir çok imkan sunuyor. Eskiden dünyaca ünlü Sony markasının Amsterdam’daki ofisi olarak kullanılan sembol binanın renove edilmesi ile otele dönüştürülen Village Hotel’in yatırım bedeli 80 milyon Euro’ya ulaşmıştı.

Corendon’un içinde uçak bulunan ikinci oteli

Corendon Travel’in yanı sıra, kendi incoming şirketi, filosunda 16 Boeing 737 bulunan bir havayolu grubu ve 9 tesisli bir otel zinciri olan Corendon, daha önce de Amsterdam’daki ilk oteli olan Corendon City Hotel’in 7. katına gerçek bir Boeing 737 kokpiti yerleştirmiş ve bu odayı eğitim ve simülasyon odası olarak hizmete sunmuştu. Hollanda ve Belçika’nın en yüksek bilinirliğe sahip markalarından biri olan Corendon’ un 747 tipi jumbo jet uçağı Corendon Village Hotel’in bahçesine nasıl getirteceği şu anda Hollanda basını tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Onuncu otel yine Karayiplerde açılıyor!

Bünyesinde tur operatörlüğünün yanı sıra, incoming şirketi, havayolu grubu ve otel zinciri bulunan Corendon’un son yıllarda ağırlık verdiği otel yatırımları da toplantının diğer önemli başlıklarından birisiydi. Atılay Uslu, 2019’da Karayipler’in Curaçao adasında açacakları grubun onuncu oteli olan “Holiday Beach Veneto”nun adadaki ikinci otel yatırımları olduğunu; 5 yıldızlı otelin 2020’de tamamlandığında 800 odadan oluşacağını açıkladı.

Türkiye’ye olan talep 2019’da artacak!

Hollanda ve Belçika’nın en büyük 3 tur operatöründen biri olan Corendon’un diğer Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, bu ülkelerden 2019’da Türkiye’ye olan paket tatil talebinin oldukça arttığını anlattı. 2019 yaz sezonu için genel rezervasyon artışının %28 olduğu Hollanda pazarında Türkiye’ye olan talebin ise %36 olduğunu açıklayan Karaer, paket tur fiyatlarının da 2019’da yükseleceğini belirtti. Karaer, 2019’da en çok talep artışı gören destinasyonların Alanya, Antalya, İzmir ve Dalaman olduğunu belirtti.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.