ANADOLU YAKASININ TANITIMA İHTİYACI VAR

Turizm Röportajları 1 Mayıs, 09:46'de eklendi

 

SİLENCE İSTANBUL Convention Center Genel Müdürü Alican  Aksu,  2013 Ağustos ayında faaliyete geçen Silence İstanbul’un bölgeye neler kazandırdığını ve Anadolu yakası turizminin dününü, bugününü ve geleceğini konuştuk.

 

silence alican aksu (1)

SİLENCE İSTANBUL Convention Center GENEL MÜDÜRÜ- ALİCAN AKSU

Oteliniz 2013 ağustos ayında açıldı.  Silence İstanbul Convention Center’ın ilk sezonunu değerlendirir misiniz?

Tesisimiz ağustos ayında açılmamıza rağmen güzel bir sezon geçirdi. Anadolu yakasının en büyük kongre merkezi ne sahip oteli olmamızın büyük avantajı sağladı. Otelimiz,  48 bin kişilik bir kongreye ev sahipliği yaparak kongre de rekor kırdı.

2014 yılından neler bekliyorsunuz?

2014 yılına hızlı bir şekilde başladık. Anadolu yakasında kongre turizmi artış gösteriyor. Özellikle kış aylarında bu yoğunluk yaşanıyor.

Silence İstanbul Convention Center, Anadolu yakası turizmine neler kazandırdı?

Silence İstanbul Convention Center,  bu bölgenin ihtiyacından kaynaklı yapılan bir yatırımdır. Bu anlamda ihtiyacı karşılayacak kapasite ve lokasyona uygun bir yapısı olan otelimiz kongre konusunda iddialıdır.

Anadolu yakası kongre turizminin başkenti konumunda. Anadolu yakasındaki kongre turizminin gelişimini değerlendirir misiniz?

İstanbul’daki acentelerin mart ayı itibari ile Arap ülkeleri ve Uzak doğu ülkelerine yoğunlaşması ve şirketlerin merkezlerinin Anadolu yakasına taşınmasıyla Anadolu yaka İstanbul’da kongre turizmine ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Üçüncü köprünün yapımıyla birlikte Anadolu yakası kongre de cazibe merkezi haline gelecektir.

İSTANBUL TANITIMINDA AVRUPA YAKASI ÖN PLANA ÇIKARILIYOR

İstanbul tanıtımlarında Avrupa yakası ön plana çıkarılıyor. Anadolu  yakasının da tanıtımları yapılmalı. Bu konuda Anadolu yakasında yer alan oteller birlik olmalı.  Özellikle yurt içi ve yurt dışı fuarlarında tanıtımı konusunda ivedilikle harekete geçilmeli ve ortak çalışmalar gerçekleştirilmeli.

Asya’nın da turizm değerleri var. Örneğin; adalarımız var ve bu doğal güzellikleri ön plana çıkarılarak tanıtım yapılabilir. Bunun dışında en büyük alışveriş caddesi olan Bağdat caddesi yine turizm ürünü olarak tanıtımı yapılabilecek yerlerden bir tanesi.   Sonuç olarak bunlar gerçekleştiği zaman Anadolu yakasının da kendine has bir turizmi oluşur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.