ANI TUR, 2015 YILINDA YÜZDE 20 BÜYÜME HEDEFLİYOR

Turizm Röportajları 24 Kasım, 17:29'de eklendi

GM DERGİ- ÖZEL HABER

ANI TUR AKDENİZ BÖLGE MÜDÜRÜ HANDAN EYLEM BOZDAĞ ile Anı Tur’un erken rezervasyon dönemini 2015 senesi hedeflerini değerlendirirken, İç turizm ve Türk turistlerin tatil anlayışlarındaki değişiklikleri konuştuk.

anıtur

ERKEN REZERVASYON DÖNEMİ BAŞLADI, ANI TUR’UN BU SENE Kİ HEDEFİ NEDİR?

Anı Tur olarak oldukça başarılı 2014 yaz sezonu geçirdik. Daha önce ki yıllara göre satışlarımız sezon içerisinde çok daha homojen dağıldı.

Ayrıca 2013 yılından bu yana başlamış olduğumuz ar-ge çalışmaları satış performansımızı son derece olumlu etkilediği gibi misafir memnuniyetimizi oldukça artırdı.

2015 yılı içinde tüm Anı Tur ekibi olarak çalışmalarımızı ve hazırlıklarımızı bir önce ki yıl da yapmış olduğumuz uygulamaları devam ettirerek artırıyoruz. Özellikle yapmış olduğumuz otel ve uçak anlaşmalarında kapasiteleri yükseltip, seçkin tesisler ile özel anlaşmalar yaparak %20 büyüme hedefliyoruz

İÇ PAZARIN SON YILLARDAKİ DURUMU NEDİR?

İç pazar son yıllarda sektörde söz sahibi bir pazar olmanın yanı sıra diğer pazarlara göre daha istikrarlı olarak büyüme kaydediyor. Tüketicinin bilinçlenmesi, fiyatların eskiye oranla çok daha makul olması ve bireylerin yılda en az bir kez tatile çıkmalarının lüks bir tüketim değil artık zaruri bir ihtiyaç olduğu algısının oluşması en önemli faktörlerin başında geliyor.

TÜRK TURİSTİNİN TATİL ANLAYIŞINDA NELER DEĞİŞTİ?

Türk Turist, daha önceki yıllara göre teknolojinin de katkılarıyla daha çok araştırarak ve daha bilinçli olarak karar veriyor. Ayrıca tüketici haklarına daha vakıf olan tüketiciler, tercihlerini yaparken de kriterlerine uygun tatil paketlerini tercih ediyor. Tur Operatörleri de hizmet verirken müşteri memnuniyetini daha fazla önemsiyor.

Ayrıca geçmiş yıllara göre kısa tatilleri tercih eden Türk Turistler, artık daha uzun konaklamalı tatil programlarını tercih etmelerinin yanı sıra, aynı yıl içerisinde birkaç defa olmak üzere yurtiçi veya yurtdışı tatil programları yapabiliyor.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.