HİÇBİR ZAMAN KÜÇÜK VEYA BÜYÜK PAZAR AYRIMI YAPMADIK

Turizm Röportajları 29 Ocak, 09:58'de eklendi

HİÇBİR ZAMAN KÜÇÜK VEYA BÜYÜK PAZAR AYRIMI YAPMADIK

Güral Premier Hotels & Resort Genel Müdürü Atalay Arslan, ‘’Güral Premier olarak pazar çeşitliliğine önem veriyoruz. Hiçbir zaman küçük veya büyük pazar ayrımı yapmadık ‘’ dedi.

Hangi Alman tur operatörü şirketleri ile çalışıyorsunuz?

Almanya pazarında faaliyet gösteren tüm büyük tur operatörleri ile çalışıyoruz.

Otelinizi diğer otellerden ayıran özelliği nedir, hangi müşteri kitlesine hitap ediyorsunuz?

Güral Premier otelleri olarak bizi ayıran en belirgin özelliklerin başında,  geniş arazi içerisinde Türk mimarisi tarzının hakim olduğu, 2-3 katlı birbirinden bağımsız lüks yapılardan oluşmasıdır.

Arazinin büyük olması da, misafirlerimize birçok farklı aktiviteler sunma imkanı vermektedir. Her iki tesisimizde bulunan, tüm yaş gruplarına hitap eden aquapark ve çocuk kulüplerimiz, bizi en seçkin aile otelleri arasına sokmuştur. Bu bağlamda da, birçok kategoride dünyanın en prestijli otelcilik ödüllerine sahip olmak bize gurur veriyor. Güral Premier ailesi olarak, kalıcı misafir edinmeye ve misafirlerimiz ile aramızda gelişen dostluğun uzun vadeli olmasına çok önem veriyoruz. Bu sebeple de, sahip olduğumuz hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlamak, turizm sektöründe fark yaratacak adımları atabilmek için, tüm alt yapısal gereksinimleri yerine getiriyoruz. TSE (Türk Standartları Enstitüsünden) 6 belge alabilen ilk ve tek otel markası olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Güral Premier’i büyük bir aile olarak görmemiz hiç yanlış olmaz. Otellerimizde oluşan bu yüksek misafir memnuniyetindeki en önemli unsurlardan biri de, uzun yıllardan bu yana bizlerle birlikte olan iş arkadaşlarımızdır. Onlara değer veriyoruz. Yaşam standartlarını, çalışma şartlarını en üst seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.  Bu oluşan güven ve aile ortamını da misafirlerimize kaliteli hizmet olarak yansıtıyoruz.

Misafirleriniz en çok hangi ülkelerden geliyor?

Güral Premier olarak pazar çeşitliliğine önem veriyoruz. Hiçbir zaman küçük veya büyük pazar ayrımı yapmadık. Tesislerimizdeki kaliteli hizmet ve misafir dengesini bozmayacak tüm pazarlarda var gücümüzle tanıtım yapıp, pazar payımızı artırmaya çalışıyoruz.

İki yıllık kriz dönemini nasıl atlattınız? Çalışanlarınızı yanınızda tutabildiniz mi, kriz dönemini yenilik ve bakım çalışmaları için mi kullandınız?

Geçtiğimiz iki yılda, Türk turizmi olarak ciddi bir sınavdan geçtik. Özellikle de yaşanan uçak krizi ile pazar çeşitliliğinin önemini bir kez daha görmüş olduk. Güral Premier ailesi olarak, krizi en zararsız, hatta kar ederek atlatabilen sayılı markalardan olduk. Bu kriz süreci, pazar çeşitlendirmesi anlamında, geçmişte ne denli doğru adımlar attığımızı görmemizi sağladı. Bu zor sürece rağmen gerekli dolulukları yakalayabilmemiz, iş arkadaşlarımızı da yanımızda tutabilmemizi sağladı. Belirttiğimiz gibi Güral Premier olarak, çok fazla kalıcı misafirimizi ağırlıyoruz. Bu kriz döneminde, yaşanan tüm olumsuz havaya rağmen bizi tercih eden sadık misafirlerimize hizmet kalitemizden hiçbir ödün vermedik. Bu süreç yenilikler yapmamıza da engel olmadı. Aksine, F&B’den eğlenceye tüm bölümlerde elimizden gelenin en iyisini yapıp, hizmet çeşitliliğini artırmayı tercih ettik. Tabi bunu da tüm tanıtım alanlarında faaliyetler düzenleyip, duyurduk. Bulunduğumuz şu süreçte de, istikrar ve süreklilikle oluşan karşılıklı güvenin meyvelerini, aldığımız yoğun erken rezervasyonlarla aldığımızı görmek mutluluk veriyor.

Otelinizin satış ve pazarlama yöntemini krizlere karşı daha dirençli yapmak için planlarınız var mı? Bu doğrultuda nasıl bir yol seçmeyi düşünüyorsunuz?

Daha önceki soruda da belirttiğim gibi, pazar çeşitliliğine çok önem veriyoruz. Bu bağlamda da, ekip olarak gerekli tüm çalışmaları yapıp, güzide tesislerimizi yeni pazarlarda var edip, pazar payımızı büyütmeye odaklanıyoruz.

Büyüme planlarınız var mı? Başka otel açmayı düşünüyorsanız yeri konusunda fikirleriniz var mı?

Güral Premier gibi gerek marka değeri, gerek hizmet anlayışıyla, sektörümüze değer katacak tesislerin artması  olumlu gelişmelerdir. Yönetim kurulu olarak, bu yönde planlarımız var. Tabi ki uygun zaman ve zemin oluştuğunda, kendine has mimarisi ve konseptiyle ülkemize yeni bir Güral Premier kazandırmayı  temenni ederiz.

2019 için rezervasyon durumunuz nedir?

Güral Premier olarak değerlendirecek olursak, yaptığımız çalışmalar ve mantıklı fiyat artışlarıyla, bulunduğumuz bu ilk EB döneminde aldığımız yoğun rezervasyonlar bizi çok mutlu ediyor. Genel bakmak gerekirse, gerek yurt içi ve yurt dışında esen bu olumlu havayı göz önünde bulundurursak, 2019 sezonunun iyi geçeceğini çok rahat öngörebiliriz. Fakat burada dikkat etmemiz gereken önemli detaylar var. Ana pazarlarımızı ele alacak olursak, Ruble’nin değer kaybından dolayı, alım gücü düşmüş bir Rusya var. Diğer yanda da, Türk lirasında yaşanan kayıplardan dolayı iç pazarda doğal bir daralma olacak. Bunun üzerine, Avrupa pazarına da tüketiciden kabul görmeyecek zamlar yapıp, genel potansiyelimizi diğer destinasyonlara kaçırmamız hiç iyi olmaz. Bir de iş işten geçtikten sonra sezon ortasında yapılacak olan agresif aksiyonlar da, bize faydadan çok zarar verecektir. Tabi bu kötü senaryo. Şahsen, Türk turizm camiası olarak, hali hazırda yukarı doğru giden pozitif ivmeyi iyi değerlendirip, ülkemizi turizm anlamında tekrar hak ettiği seviyelere ulaştıracağımızı düşünüyorum.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.