İÇ PAZAR MİSAFİRİ  BU YIL TATİLLERİNDE YAZLIĞA YÖNELEBİLİR

Sektörel Haberler, Turizm Röportajları 9 Şubat, 10:25'de eklendi

İÇ PAZAR MİSAFİRİ  BU YIL TATİLLERİNDE YAZLIĞA YÖNELEBİLİR

Liberty Hotels Ölüdeniz’in Genel Müdürü Bülent Bakır ile erken Rezervasyon dönemini ve iç pazarı değerlendirdik. Bülent Bey, “ iç pazarda yaşanan fiyat yükselişleri misafirleri yurt dışına ya da yazlıklara yöneldirebilir” dedi.

Erken rezervasyon dönemi ve 2019 sezonun ilk aylarını değerlendirir misiniz?

2019 sezonu erken rezervasyonlar da hiçbir sorun yok, güzel bir dönem yaşamaktayız. İç pazarda erken rezervasyonlarımızda fiyat artışlarından dolayı, şuana kadar olumsuz her hangi bir durum yaşanmadı. Repeat misafirlerimizin erken rezervasyon yapmalarında  bizim için büyük önem taşıyor. Call center rezervasyonlarımızda direk aramaları halinde erken rezervasyon indirimi  sağlıyoruz. İç pazar misafirlerimizin hangi hizmeti daha iyi alacağı  tesislerde rezervasyon sorunu yaşayacaklarını düşünmüyorum.

İç pazarda fiyatlar çok yükseldi bu nasıl etkileyecek sizi?

Tabii ki fiyatları çok yüksek tesisler var. Tek sorun iç Pazar misafiri tesislerde yer bulamadığı zaman yurt dışı tatiline yönelebilir. Acentelerin bu yıl yurt dışına tatile gitme talepleri artacaktır.  Diğer bir alternatif olarak iç Pazar misafiri  tatillerini yazlık kiralık evleri tercih ederek geçirebilecekleri bir yıl olacak.

 

 

TÜRSAB BATI ANTALYA BÖLGE BAŞKANLIĞI’NDAN İZMİR ÇIKARMASI

Kemer’den Fethiye’ye uzanan bölgede yer alan TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanlığı, İzmir’de tanıtım gezilerine katılıyor.7-10 Şubat tarihleri arasında İzmir’de İzmir BTK’nın ev sahipliğince gerçekleşen gezilerin ilk gününde Çeşme, Alaçatı ve Urla bölgeleri gezildi. Gezide TÜRSAB acente temsilcileri hem bu bölgeleri daha yakından tanıma fırsatı yakaladılar hem de çektikleri fotoğraf ve videoları bol bol sosyal medya adreslerinden paylaştılar.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.