25.3 C
Antalya
Perşembe, Ekim 21, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

İngiltere’den ciddi talep artışı var

Stone Group Avrupa, Ortadoğu ve BDT Satış Temsilcisi Caner Dumral, İngiltere pazarındaki son durumu ve gelişmeleri konuştuk.  Şu an İngiliz pazarından ciddi bir talep olduğunu önümüzdeki aylarda bu talebin artarak çoğalacağını ifade etti.

 

İngiltere pazarının açılmasıyla birlikte nasıl bir hareketlilik oldu?

İngiltere pazarının açılmasıyla birlikte talep bazında ciddi artış söz konusu oldu. Tarifeli uçuşların yanı sıra İngiltere merkezli şirketler de yakın tarihte charter uçuşlarına başlayacağı bilgisini vermiş durumda. Seyahat sonrası zorunlu karantina şartı ülkemizi tercih eden misafirler için engelleyici bir şart olmaktan çıktı. Geç alınmış bir kara olsa da, hem bizlerin hem de ülkemizi ziyaret etmek isteyen misafirlerimizin uzun süredir beklediği bir gelişmeydi. Bu açıdan mutluluk verici bir gelişme oldu.

 

Rezervasyonlardaki son durum nedir?

Özellikle ekim ayı ve sonrasında İngiltere’den gelebilecek spor ile ilgili taleplerinde artış yaşanabilme ihtimali söz konusu. Önümüzdeki aylarda hareketliliğin artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Daha önceden ülkemizi tercih etmiş misafirlerimizi konuk edebilecek ve yeni taleplere olumlu dönüş yapabilecek olmak mevcut sezonun gidişatı açısından umut verici.

Bu sezon için İngiliz Turist için tahmini rakam vermenizi istesek?

İngiltere’den ülkemize içinde bulunduğumuz sezon ve şartları göz önünde bulundurursak net bir rakam vermek gerçekten güç. Önümüzdeki kış sezonuna kadar tahmini olarak dört yüz bin ile iki yüz bin arası bir misafir sayısından bahsedilmekte. Tabi ki temennimiz bu rakamın çok daha yüksek olmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER