KAAN KAVALOĞLU: “TÜRK TURİZMİNİN AYAKLARI YERE BASMALI ”

Turizm Röportajları 7 Ağustos, 15:45'de eklendi

GM DERGİ – ÖZEL HABER

Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu ile Türkiye’nin ihtiyacı olan ve gelecekte var olabilecek pazarlar üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Özellikle Uzak Doğu pazarı üzerine çarpıcı açıklamalar yapan Kaan Bey, Türk turizminin bu konudaki bakış açısını değerlendirirken yapılması gerekenleri de dile getirdi. İşte o sohbetin detayları…

KAAN KAVALOĞLU (1)

Uzak doğu ve Hindistan pazarlarının tatil anlayışı nedir?

 Yıllardır Çinli turistlerin gelmesinden bahsediliyor, hala Çinli turist yok.  Çin ve Hindistan benim de hayallerimi süslüyor. Hani Uzak Doğu’dan gelecek turistler şehir otellerine,  kültür turlarına yani Anadolu’ya geliyor. Bunun dışındaki destinasyonlara gelmesini beklemek hayalden öteye geçmez.

Peki, bir Rusya ya da Almanya kadar olmasa da bu ülkelerden yeni bir pazar payı oluşturulamaz mı?

Bu ülkelerin yanı başında bizim ülkemiz kadar güzel resort bölgeler yer alıyor.  Uzak Doğu’da da, Güney Amerika’da da bizim ülkemiz kadar güzel tatil yapılacak ve o ülkelere daha yakın destinasyonlar var.

TÜRKİYE, ŞUAN SATIN ALANIN LEHİNE BİR ÜLKE OLDUĞU İÇİN TERCİH EDİLİYOR

Bu ülkelere ulaşım Türkiye’den daha kolay ulaşılabiliyor. Fayda maliyet analizinin satın alanın lehine olduğu için Türkiye tercih edilen bir ülke konumunda şuan. Ayaklarımız yere basmadan kendimizi olmayacak yerlerde görmekten vazgeçmeliyiz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Son olarak şunu belirtmek isterim; “Artık turizm patladı, turizm şöyle oldu, böyle oldu” gibi hamasi edebiyatları bir kenara bırakmalıyız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.