LEVENT ÇARDAKLI :“TÜRK TATİLCİLER KENDİLERİNİ ÖZEL HİSSETMEK İSTİYOR”

Turizm Röportajları 15 Nisan, 09:28'de eklendi

GM DERGİ ÖZEL HABER -SABRİYE ÇAY

Anı Tur Genel Müdürü Levent Çardaklı  “ Türk misafiri erken rezervasyon dönemine adapte oldu. Türk misafiri tatilinde kendini ayrıcalıklı hissetmekten hoşlanıyor. Otellerde bu konuda bilinçli ve başarılı davranıyor” dedi ve iç pazara dair konularda sorduğumuz soruları içtenlikle yanıtladı.

levent cardakli

Anı Tur Genel Müdürü- Levent Çardaklı

2014 Anı Tur için güzel, verimli ve başarılı bir yıl olacak. Bu yıl ürün portföyümüzü arttırdık. Yaklaşık yüzde 30 civarında bir büyüme hedefimiz var. Bunu da gerçekleştirecek bir erken rezervasyon talebi ile karşı karşıyayız.

Türk misafirlerin tatil anlayışlarında neler değişti?

Türk misafirinin tatil anlayışındaki en önemli değişiklik; erken rezervasyona olan talebin inanılmaz bir şekilde artış olması. Geçmiş yıllara baktığımız zaman erken rezervasyon her yıl büyük bir ivme ile büyüdü. Bu konuda hem Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hem TÜRSAB’ın hem de sektördeki firmaların çok özverili çalışmaları ve destekleri oldu. Bu katkılarla erken rezervasyon alışkanlığı tamamen oturdu.

Oteller Türk misafiri nasıl mutlu edebilir?

Onlar için en önemli konu; kendilerini özel hissetmek.  Türk milleti ilgiyi seviyor. Kendini ayrıcalıklı hissettiğinde daha çok mutlu oluyor. Otellerin Türk misafirleri ağırlarken dikkat etmesi gereken en önemli nokta bu.  Türk otelleri de bu konuda gayet başarılı ve bilinçli davranıyorlar. Özellikle son üç ila dört yıl içerisinde bu konuda Türkiye’deki tesislerimiz bu bilinçle hareket ederek Türk misafirlerimizin kendilerini özel hissettikleri bir ortam sağlıyorlar. Bu da iç turizm ilerlemesinde ve gelişmesinde büyük katkı sağlıyor.

REKABET BİZİ ZİNDE TUTAN YAKITIMIZ

İç pazardaki rekabetin durumu nedir?

Her sektörde olduğu gibi iç turizmde de rekabet yaşanıyor ve yaşanmalı da. Rekabet sektörü zinde tutan, hevesimizi ve heyecanımızı ayakta tutan yakıtımız. Rekabet olmadan hiçbir şey olmaz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Hepimiz için 2014 yılının bol kazançlı ve başarılı olmasını diliyorum.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.