reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
reklam

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİN İLK KURALI EĞİTİMLİ PERSONEL

Son Güncelleme :

08 Nisan 2014 - 10:18

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİN İLK KURALI EĞİTİMLİ PERSONEL

 

3 K Eğitim ve Danışmanlık  Kurucusu  – ARZU ASLAN

 

 

3 K EĞİTİM VE DANIŞMANLIK KURUCUSU ARZU ASLAN ile eğitim süreçlerini, kişiye ve kuruma özel sunmuş oldukları eğitim programlarını ve 3 K Eğitim ve Danışmanlık’ın geleceğe yönelik projeleri hakkında konuştuk. ASLAN; otellere yönelik yönetim, kişisel gelişim eğitim programları ve insan kaynakları danışmanlığı dallarında hizmet verdiklerini, aidiyet verimlilik, iş disiplini ve misafir memnuniyetinin otellerin önemle üzerinde durduğu konuların başında geldiğini belirterek bu konuda uzman ekibi ile eğitimlerine ve danışmanlıklarına oteller ve birçok farklı firmalar ile çalışmaya 2014 yılında da devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca Arzu Aslan ; 3 K Eğitim ve Danışmanlık olarak yakın bir gelecekte gerçekleştirecekleri Turizm Akademisi programı hakkında bilgiler aktardı.

 

cats

Yakın gelecekte hayata geçireceğiniz Turizm Akademisi hakkında bilgi verir misiniz?

3 K Eğitim ve Danışmanlık olarak; bir üniversite ile işbirliği çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüğümüz Turizm Akademisi’ni yakın bir gelecekte hayata geçireceğiz. Bu proje kapsamında eğitim programlarımıza katılanlar, eğitim sertifikalarını işbirliği kurduğumuz üniversiteden alacaklardır.

 

cats2

3 K Eğitim ve Danışmanlık ne zaman kuruldu, bugüne kadar yaptığınız hizmetlerin kısa bir değerlendirmesini yapar mısınız?

3 K eğitim ve Danışmanlık’ı, 2012 yılının Ocak ayında kurdum. O günden bugüne kadar birçok farklı firma ile İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve eğitim programları üzerine çalışmalar gerçekleştirdik. Antalya merkezli bir firma olmamıza rağmen referanslarımızın bize olumlu geri dönüşleri ile Türkiye genelinde hizmet vermeye başladık.

3 K Eğitim ve Danışmanlık hangi sektörlere, hangi hizmetleri sunuyor?

Geçtiğimiz yıl Antalya, İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde bulunan firmalara eğitimler ve danışmanlık hizmetleri sunduk. Antalya turizm ağırlıklı bir bölge olduğu için Antalya’daki seçkin otellerde 3K Eğitim ve Danışmanlık olarak eğitimler verdik. Şehir dışındaki firmalarla ağırlıklı olarak İnsan Kaynakları Danışmanlığı üzerinde çalışmalar gerçekleştirdik. Çalıştığımız sektörleri sıralayacak olursak; başta turizm olmak üzere, perakende, dayanıklı tüketim sektörü ve telekomünikasyon gibi sektörler önceliklerimizi oluşturuyor.

Eğitim konusunda otellere yönelik neler söylemek istersiniz?

Eğitim konusunu turizm sektöründe ele aldığımızda; her yıl sektöre birçok insan adım atıyor. Bunun yanı sıra turizm sektöründe işletmeler her yıl yüzde 5 ila yüzde 20 arasında çalışanlarını değiştirmektedir.   Özellikle turizm sektöründe rekabetin yoğun olduğu bir dönemde işletmenin hizmet kalitesinin yükselmesi iyi eğitim almış personeli bünyesinde bulundurması ile mümkün olmaktadır. Tüm firmalar ve firmaların çalıştığı firmalar müşteri memnuniyeti bazında değerlendiriliyor. Tesise gelen misafirler müşteri memnuniyetini personel ile olan diyaloglarından, servis kalitesine ve temizlikten hitap şekline kadar her  konuda ele alıyor.  Müşteri memnuniyeti konusunda eğitimli personel bulunduran tesis daha başarılı oluyor.

3 K Eğitim ve Danışmanlık ne tür eğitimler veriyor?

Kişisel gelişim eğitimleri denildiğinde ilk akla gelenler liderlik, yönetim becerileri, koçluk, motivasyon, takım ruhu, zaman ve stres yönetimi konularıdır.  3 K Eğitim ve Danışmanlık olarak, bu konularda yenilikçi bir yapıya sahibiz. Kişisel gelişim konularında yeni bir proje geliştirdik ve yeni eğitim içerikleri ile hizmet veriyoruz.. Bunun başında ise özellikle Antalya Bölgesindeki işletmelerin en büyük sorunlarından bir tanesi olan AİDİYET,verimlilik,iş disiplini konularını eğitim içeriklerimize  ekledik Bu konu üzerinde işletmelerimizle özel çalışmalar yaparak eğitim  projeleri uyguladık.

İşletmeler neden sizi tercih etmeli?

Antalya loksayonunu ve sektörü çok iyi bilen firmalarla çalışmak, işletmelerin yüzde 50 oranında başarısını artıracaktır. Çalıştığımız firmalardan aldığımız geri  bildirimlerde bunun doğruluğunu ortaya koymaktadır. Biz 3 K eğitim ve Danışmanlık olarak Antalya’yı tanıyoruz, turizmi biliyoruz. Otelde  maid ya da yönetici ile karşı karşıya  geldiğimizde  her ikisinin dilinden de konuşabiliyoruz. Kendi dilinden anlayan eğitimci ile çalışmak hem işletmelere  hem de eğitim alan ekibe büyük bir kolaylık sağlıyor. Başarılı bir eğitim programı ortaya çıkıyor.

BUTİK EĞİTİM PROGRAMLARI SUNUYORUZ

3 K Eğitim ve Danışmanlık olarak tüm eğitim programlarımızı çalıştığımız firmaya özel hazırlıyoruz.  Biz standart eğitim başlıkları belirleyip çalışan bir firma değiliz.  3 Eğitim ve Danışmanlık  olarak , butik çalışmaya önem veriyor, firmanın özelliklerini tespit edip ona uygun en iyi programı hazırlayıp, firmayı en iyi sonuca ulaştırmayı hedefliyor ve hedefimizi gerçekleştiriyoruz.

Gelecekteki hedefleriniz neler?

Antalya dışındaki eğitimlerimizin sayısını artırarak, Türkiye genelinde 3 K Eğitim ve Danışmanlık olarak büyümeyi hedefliyoruz. Biz sektörde kaliteli hizmet veren ve sonuç odaklı bir firma olmak istiyoruz.

 

 

 

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.