PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİ EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ

Turizm Röportajları 31 Ocak, 09:37'de eklendi

 

 

PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİ EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ

Bellis Deluxe Hotel Genel Müdürü Gıyas Şahin, kriz zamanlarında pazar çeşitliliği için çalıştıklarını ve misafir portföylerini zenginleştirerek avantaj sağladıklarını dile getirdi.

 

Hangi Alman tur operatörü şirketleri ile çalışıyorsunuz?

Almanya’da TUİ ile çalışıyoruz.

 

Otelinizi diğer otellerden ayıran özeliği nedir, hangi müşteri kitlesine hitap ediyorsunuz?

Otelimiz Belek bölgesinde faaliyet gösteriyor. Geniş bir bahçesi, hayvanat bahçesi, geniş bir sahili, yiyecek –  içecek konseptinin kuvvetli olması başlıca özelliklerimizden. Müşteri kitlemiz oldukça geniş ve her pazardan misafir ağırlıyoruz. Özellikle VİP misafirlerimiz yoğunlukta. Çocuk konseptimizin yüksek kalitede olmasından dolayı aile profiline çok uygun bir tesisiz.

 

Misafirleriniz en çok hangi ülkelerden geliyor?

Yukarıda da belirtiğim gibi çok geniş bir misafir portföyümüz var. Otelimizde Rus, Alman, TC, Belçika, Ukrayna, Hollanda, Ortadoğu ülkelerinden misafirleri ağırlıyoruz.

 

İki yıllık kriz dönemini nasıl atlattınız? Çalışanlarınızı yanınızda tutabildiniz mi, kriz dönemini yenilik ve bakım çalışmaları için mi kullandınız?

İki yıllık kriz dönemini iyi yönettiğimizi söyleyebilirim. Çalışanlarımızın çoğunluğu ile yola devam ediyoruz. Tabi ki bu dönemde de tesisimizin ihtiyaçları doğrultusunda bakım onarım ve yenilemeler yaptık.

 

Otelinizin satış ve pazarlama yöntemini krizlere karşı daha dirençli yapmak için planlarınız var mı? Bu doğrultuda nasıl bir yol seçmeyi düşünüyorsunuz?

Evet, misafir çeşitliliğini artırarak kriz zamanlarında devreye sokabileceğimiz pazar çeşitliliği için hep çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.

 

Büyüme planlarınız var mı? Başka otel açmayı düşünüyorsanız yeri konusunda fikirleriniz var mı?

Şu an için böyle bir planımız mevcut değildir.

 

2019 için rezervasyon durumunuzu değerlendirir misiniz?

2019 için öngörümüz 2018’den daha iyi olacağıdır. Şu an özellikle Avrupa’dan yaza yönelik rezervasyonlarda artış gözlemliyoruz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.