R.HAKAN TOKSÖZ “HİZMET STANDARTLARINDAN ÖDÜN VERMEDİK”

Turizm Röportajları 8 Şubat, 09:31'de eklendi

R.HAKAN TOKSÖZ “HİZMET STANDARTLARINDAN ÖDÜN VERMEDİK”

Belconti Resort Otel Genel Müdürü R.Hakan Toksöz, krizlere karşı daha dirençli olmak için; Hiç kullanılmayan pazarlarda pazarlama çalışmaları yaptıklarını, toplantı ve kongre hizmetlerini zaman içinde belirli periyotların dışına çıkardıklarını ve hizmet standartlarından ödün vermeyerek daha da güçlendiklerini belirtti.

Hangi Alman tur operatörü şirketleri ile çalışıyorsunuz?

Ftı, Bentour, Vtours, Imx, Ferien, Alltours

Otelinizi diğer otellerden ayıran özellik nedir, hangi müşteri kitlesine hitap ediyorsunuz?

Otelimizin en önemli özelliği doğasının bozulmamış olması ve her çeşit meyvenin misafir kullanım alanları içinde dahi yetişmesi ve muhafazasıdır.  Genelde aile konseptine uygun misafirler ağırlamaktayız.

Misafirleriniz en çok hangi ülkelerden geliyor?

Misafirlerimiz en çok BDT ülkeleri, Almanya, Doğu Avrupa ülkeleri ve Türkiye’den gelmektedir.

İki yıllık kriz dönemini nasıl atlattınız? Çalışanlarınızı yanınızda tutabildiniz mi, kriz dönemini yenilik ve bakım çalışmaları için mi kullandınız?

Özellikle kriz dönemlerinde mevcut personelimizi koruduk. Bu dönemde farklı ülke pazarlarına yönelik satışlar gerçekleştirdik. Ayrıca yerli pazarı daha aktif kullandık. Tesisimizde daha çok tadilat ve yeniliklere  yer verdik.

Otelinizin satış ve pazarlama yöntemini krizlere karşı daha dirençli yapmak için planlarınız var mı? Bu doğrultuda nasıl bir yol seçmeyi düşünüyorsunuz?

Her işletmede olması gerektiği gibi bizim işletmemizin de, satış ve pazarlama politikasını krizlere dirençli hale getirmek amacı ile birçok uygulamayı devreye soktuk. Örneğin; hiç kullanılmayan pazarlarda pazarlama çalışmaları yaptık. Toplantı ve kongre hizmetlerini zaman içinde belirli periyotların dışına çıkararak, kriz döneminde dahi olsa hizmet standartlarından ödün vermeyerek daha da direncimizi güçlendirdik.

Büyüme planlarınız var mı? Başka otel açmayı düşünüyorsanız yeri konusunda fikirleriniz var mı?

Şirketimizin farklı bölgelerde ve Kıbrıs’ta konaklama tesisleri mevcut. Avantajlı bulunduğu takdirde neden daha da büyümesin.

2019 için rezervasyon durumu nasıl?

2019 yılı için şimdiye kadar alınan erken rezervasyonların daha da üzerinde bir talep gelmektedir. Bu 2019 yılının daha hızlı geçeceğinin bir göstergesi gibi duruyor.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.