TAŞKIN AYDOĞAN : “UCUZA KAÇIYORUZ”

Sektörel Haberler, Turizm Röportajları 15 Şubat, 15:40'de eklendi

Dosinia Luxury Resort’ün Operasyon Müdürü Taşkın Aydoğan Sektördeki kalifiye personel yetersizliğine dikkat çekti. Konuyla ilgili “Ucuza kaçıyoruz” yorumunu yaptı. Aydoğan; GM Turizm Dergisi’ne  özel röportaj gerçekleştirdi.

Kısaca sizi tanıyalım.

Uzun yıllar turizm sektöründe farklı pozisyonlarda görev aldım. Şu anda ise Dosinia Luxury Resort’ün Genel Müdür Yardımcısıyım evliyim, 2 erkek 1 kız çocuğu babasıyım.

Bu yıl için otellere hangi noktalara dikkat etmeli?

Oteller en önemli sorun kalifiye eleman. Turizm sektörü yurt dışından personel alımı yapıyor ve bu sayı da her geçen sene artıyor. Bu yurt dışından gelen personelin tesisimize olan faydası nedir?, Bizim kalitemizi ne kadar yansıtıyor? Biz konaklama sektörü olarak kendi ülkemizde yetişmiş kalifiye personellerimizi geri kazanmalıyız. Bu kazanacağımız çalışanlara daha iyi şartlar sunmalıyız. Maalesef, Ucuza kaçıyoruz…

Hem otel hem de bölgesel olarak 2019 yılını değerlendir misiniz?

Beldibi’nde sizin de bildiğiniz gibi çok farklı konseptlerde hizmet veren tesisler var. Sadece kendi tesislerimizin imkanlarını düzeltmemiz yeterli değil. Bölgesel olarak tüm tesislerin kendi kalitelerini yükseltmeleri gerekli. Fiyatlarda da durum böyle olmalı. Herkes fiyatlarını yükseltmeli ve kalitesini aynı oranda artırmalı. Bölgede biz bir zinciriz. Ve aynı zincirin halkalarıyız. 5 yıldızlı otellerde , üç yıldızlı hizmet vermemeliyiz. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’un’da dediği gibi peynir ekmek gibi oda satmayalım.

BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ

Hep birlikte hareket edildiğin de başarı sağlanacaktır.2019 yılı turizm sezonu için otelimize 100 oda daha ekledik. 1300 kişilik konaklama imkanı sağlıyoruz. Otelimize 3 yeni havuz ve bir de yeni Amfi tiyatro inşa ettik. 2019 yılında konserler ve etkinliklerimiz olacak. Dünya mutfakların hepsini tesisimizde bulmanız mümkün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.