VOLKAN IŞIK” ANTALYA’DA YENİ BİR ALTERNATİF TURİZM ALANI OLUŞTURACAĞIZ”

TURİZM RÖPORTAJLARI 11 Şubat, 11:04'de eklendi

“Antalya’ya yeni bir alternatif turizm alanı sunacağız”

GM DERGİ- SABRİYE ÇAY – ÖZEL HABER

volkan ışık (1)

 

Dünya Ralli Şampiyonası’nda puan alan ve Avrupa’da ralli kazanan tek Türk sporcu, iki Türkiye Ralli Şampiyonluğu ile Avrupa Ralli Şampiyonası ikincilik ve üçüncülüklerinin de sahibi olan Volkan Işık, sporculuk başarılarından elde ettiği tecrübeyi ralli sporunun türlü bileşenlerine aktarmak amacıyla V 2006 yılında “Otomobil Kullanmak Bir Kültürdür” felsefesinden yola çıkarak İstanbul’da Volkan Işık Akademi’yi kurmuştur. Akademi de Türkiye’ye özgü problemlere ve koşullara uygun, özel hazırlanmış eğitim programlarını uygulayan  IŞIK, bu akademiyi Antalya’ya taşıyarak alternatif turizm alanı yaratmak istiyor. Biz de bu proje hakkında kendisi ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Antalya’da gerçekleştirmek istediğiniz bir proje olduğunu biliyoruz. Bu konu da bizi bilgilendirir misimiz?

İstanbul’da kurduğumuz eğitim akademisinin aynısını Antalya’da gerçekleştirmek istiyoruz.  Gerçekleştirdiğimiz zaman bu proje hem bölgeye hem de çevreye farklı bir boyut getirecek. İnsanlara   hem ileri sürüş eğitimi alabilecekleri, hem eğlenebilecekleri  hem de yarışabilecekleri bir alan sunacağız.

Neden Antalya’yı tercih ettiniz?

Antalya, turizmin başkenti bir şehir. Kum, deniz, güneş üçlüsünün dışında alternatif ürünlerle kış aylarında da aktif halde turizmin yapılabilmesi için ve buradaki turist potansiyelini bildiğimiz için Antalya’yı tercih ettik. Otellerle işbirliği yaparak Antalya’ya yeni bir turizm alanı kazandırmayı hedefliyoruz. Bu projeyi Konyaaltı bölgesinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.  Kuracağımız akademiyi biraz şehrin dışında kalarak ama çokta şehirden uzaklaşmadan  güzel bir dağ eteğinde konumlandırmak istiyoruz.  Antalya’da konu hakkında görüşmeler yapmaya başladık.  Konuyu yetkililer ve ilgili kesimlerle masaya yatırıp değerlendireceğiz.

Peki,  görüştüğünüz kesimlerin konuya yaklaşımları nedir?

Herkes  Antalya’ya faydalı bir proje olacağı kanısında. Akademi de hem  yerli halk hem turistler hem de turistleri taşıyan şoförlerimiz sürüş eğitimi alabilecekler. Bu açından da baktığımız zaman herkese fayda sağlayacak.

Şuan proje aşamasındasınız. Bu proje ne zaman hayata geçecek?

Yer belirlendikten sonra 6 ay ile 1 sene içerisinde bu projeyi gerçekleştirmek istiyoruz.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Antalya’nın Türkiye’deki bütün illerden daha fazla böyle bir eğitim ,eğlence ve spor kompleksine ihtiyacı var.Çünkü büyümekte olan Antalya’nın yanı sıra  projemiz özellikle şehrin  çok önem verdiği turizm pastasına büyük bir katkı sağlayacak ve yeni alternatif bir turizm  alanı olacaktır.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Dergi 10 Mart 2014

Paylaşımınız için teşekkürler.. Kaliteli paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz.. Kolay gelsin…