24.3 C
Antalya
Cuma, Mayıs 20, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Yemek yapmak ‘görsel’ sanattır

Aydınbey Hotels bünyesindeki Aydınbey Queen’s Palace & Spa’nın Executive Şefi Hüseyin Irmak ile tesisin lezzet tarzını ve mutfak kültürünü konuştuk. Irmak; “ Türk mutfağını ön planda tutan bir yapımız olsa da dünya mutfağının seçkin örneklerini ve misafirlerimizin özel isteklerini sunan bir mutfak felsefemiz var” diyerek yemek yapmanın bir sanat olduğunu vurguladı.

Aşçılığa nasıl başladınız? Yemekte hangi alanda uzmansınız?

Aşçılık mesleğine Tekirdağ Anadolu Otelcilik Lisesi ile 2002 yılında İstanbul Klasis Golf Otel’de başladım. Rixos Hotels tesislerinde  ve Fransa ile De Re Les Gollandireste  staj yaptım. Antalya’da 5 yıldızlı otellerde çeşitli görevlerde bulundum. Aşçılar milli takımı adına yurt içi ve yurt dışında yarışmalara ve Türk mutfağı eğitimlerine katılıp ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ettim.

Güney Amerika’da üniversitede eğitim verip Teleamazon adlı televizyon programında Türk mutfağımızı tanıttım. En son Almanya’da İka Olimpiyatları’na katıldım.  Uzmanlık alanlarım ise; Osmanlı mutfağı, Türk mutfağı ve dünya mutfakları.

Aydınbey Hotels’in mutfağını ve lezzet tarzını anlatır mısınız?

Bizim ilk önceliğimiz misafirlerimizin tatil hayallerini gerçekleştirmek.  Lezzet tarzımız ise; Türkiye’ye geldiklerinde Türk mutfağı ve Osmanlı mutfak kültürünün unsurlarını adet ve göreneklere uygun olarak misafirlerimize sunmak ve onları en iyi şekilde ağırlamak. Doğru ürünlerle orijinalliği bozulmamış tarifler kullanarak lezzetli ürünler hazırlamak.

Bunun yanı sıra şık ve lezzetli sunumları yaptığımız kendi ülkelerinin en değerli yemeklerinin hazırlanıp sunulduğu dünya mutfaklarına sahip alakartlarımızda misafirlerimizi ağırlamaktayız. Kısaca; lezzet ve görseli ön planda olan yemekleri pişirmekten mutluluk duyan şeflerimizle misafirlerimize sunmak.

GENÇ ŞEFLER TRENDLERİ TAKİP ETMELİ

 Kendinize örnek aldığınız dünya mutfaklarından bir aşçı var mı?

Dabiz Munoz, Joan Roca, Alex Atala, Albert Adria  isimlerini sayabilirim.

Misafir memnuniyetinde mutfak önemli bir departman, siz bu konuda nelere dikkat ediyor, menüleri hangi kriterlerde hazırlıyorsunuz?

Menü hazırlarken mevsimsel, yöresel ve misafir istek ve kriterlerini göz önüne alarak trend yemekleri planlayarak sunmak. Bununla beraber misafirlerimizin özel istekleri, özel günleri ya da  alerjik durumları var ise onlara özel kişisel menüler ve sunumlar hazırlamaktayız.

Son olarak iletmek istediğiniz mesajınızı alabiliriyiz?

Yemek yapmak bir sanattır. Gelecek nesil için orijinal lezzetli tarifleri ve dünya trendlerini takip etmeliler. Eski mutfaklarımızı kültürümüzü unutmadan lezzetli bir yaşam dileği ile..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER