DİNOPARK YENİLİKLERİ İLE 2018 TURİZM SEZONUNA HAZIR

Antalya Kemer yolu üzerinde 30 dönümlük bir arazide hizmet veren Dinopark, Deep Fear (Korku Tüneli, Dinoclub ,macera parkuru ve kontakpark ile 2018 turizm sezonuna hazır. Turizme katma değer sağlayan Dinopark’ın 2018 yılı hedeflerini ve yeniliklerini Koordinatör Feride Uygur’dan dinledik.

Dinopark, Antalya turizmi için önemli bir ürün. Bu yıl için hazırlıklarınızdan ve yeniliklerinizden bahseder misiniz?

DinoPark, 30 dönümlük arazi üzerinde, Akdeniz’in portakal kokulu eşsiz doğası içinde, fıstık ve kızılçam ormanları arasında yer alıyor.  Bizim için parkın her alanı ayrı bir değer taşıyor. Ziyaretçilerimizi kapıdan girdiği andan itibaren içeri de birçok aktivite bekliyor. Bunlar;  macera parkuru,  dinozor parkuru, yaz aylarında havuz, 7D Sinema, Fosil Havuzu, Çocuk Atölyesi, Trambolin ve “deep Fear” yani tımarhane temalı korku tüneli. 2018 sezonu için ziyaretçilerimize sunulan yenilikler ise  kontakpark , dinozor kukla gösterileri ve dinoclub projemiz. Misyonumuz alternatif turizmde yenilik ve yaratıcılık. Bu düşünceyle çıktığımız yolda ziyaretçilerimize ve acentelerimize yenilikler sunuyor ve güzel tepkiler alıyoruz.

Deapfear  konseptinizden biraz bahseder misiniz?

 Bu konsept için Türkiye’de bir ilk diyebiliriz. Çıldırmış Tımarhane konseptli 20 odadan oluşan korku tünelimizde canlı animatörler kullanıyoruz. Ziyaretçiler; zombiler, katiller ve psikopat hemşirelerin arasından geçerek çıkışa ulaşmaya çalışıyorlar.  Bu aktivite büyükler için ve 16 yaş sınırımız var. Artık turistler de deniz, kum ve güneşin dışında ve otel dışında farklı aktiviteler aramakta. Ayrıca Türkiye’de özellikle İstanbul’da korku evi akımı başladı. Biz de adrenalin dolu bu aktivite ile hem iç pazar hem de yurt dışından gelen misafirlerimizin taleplerine en iyi şekilde cevap veriyoruz. Dinopark’ın sadece çocuklara yönelik olmadığını bu projemizle vurgulamak istiyoruz.

Dinopark’ta korku tüneli dışında çocukların ebeveynlerine neler sunuyorsunuz?

Çocuklu ailelerimiz için kahvaltı ve zengin menümüzün bulunduğu leziz yemeklerimizin yer aldığı restoranımız var.  Ziyaretçilerimiz güler yüzlü personelimizin titiz sunumuyla havuz başında kahvaltı ya da öğle yemeklerini yiyebiliyorlar. Çocuklu aileler, tesisimizden içeri girdikten sonra dinozor parkurunu gezebiliyor, macera parkurunda eğlenceli vakit geçirebiliyor. Ayrıca fosil kazı alanında çocuklar arkeolojik çalışmalar gerçekleştirerek eğitimler alıyorlar. Bunu dışında mini kulüp hizmetimiz bulunuyor. Çocuklarını mini kulübe bırakarak Deep Fear- korku tünelinden faydalanabiliyorlar ve daha sonra serinlemek için havuza girebiliyorlar. Tesisimizin çıkışında çocuklarımız için özel hazırladığımız boyama kitaplarını hediye ediyoruz.

Bu yıl ki yenilikleriniz arasında olan Kontakpark’tan bahseder misiniz?

Kontak park, bu yıl hem yetişkinler için hem de çocuklar için hizmete giren bir alanımız. Dinopark Ailesi olarak, hayvanların kafes arkasında olmasına karşı olan bir işletmeyiz. Hayvanlara verilen özgür alanımızda onları ziyaretçilerimizle buluşturacağız. 15 farklı kuş türünün, su kaplumbağaların, ördeklerin ve tavşanların bulunduğu bu parkta ziyaretçilerimiz hayvanlarla temas halinde olacaklar.

Son olarak acentelerle olan işbirlikleriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

Misafirlere farklı hizmetler sunarak hemen hemen tüm acentelerle işbirliğimiz bulunmakta. En önem verdiğimiz projemiz ise bu yıl “dinoclub”” adı altına tur düzenlemek. Dinoclub çocukların ailelerinden bağımsız hem eğlenip hem eğitileceği bir projedir. Acentelerimize sunduğumuz yenilikçi tutumumuz karşılığında da güzel tepkiler alıyoruz. Acentelerden bazıları misafirlerine Dinopark turu veya dinozor temalı boyama kitaplarımızı hediye ediyor. Misafirin henüz ülkesindeyken tur operatöründen aldığı paket tura dahil eden acentelerimiz dahi bulunmakta. Çocuklu bir aileye verilebilecek en anlamlı hediye; çocuklarının mutlu oldukları anlara tanık olma olanağı sunmalarıdır. Acentelerin Dinopark’a olan yoğun ilgisi bizleri çok mutlu ediyor.  Biz Dinopark olarak, 2018 sezonuna hazırız ve ziyaretçilerimizi bekliyoruz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.