OTEL SAHİBİNDEN MÜŞTERİYE SOSYAL MEDYADAN İNSANLIK DERSİ!

Çalışanların mesai dışında otel havuzunu kullanmasına yönelik bir kadın müşterinin eleştirisine sosyal medya hesabından cevap veren İstanbul Silivri’de otel sahibi olan Ahmet İstif, sosyal medyada büyük beğeni topladı. Sosyal medya aracılığı ile müşterisine insanlık dersi veren otel sahibi bir çok çevrenin dikkatini çekti.

İstanbul’un Silivri ilçesindeki bir otelin sahibi Ahmet İstif’in,  Twitter hesabından verdiği cevap, hem turizm sektörü çalışanları hem de birçok çevrede büyük ses getirdi.

, “Personel havuza giriyor, iğrenç” şeklinde yorumda bulunan kadın müşterine cevap olarak  İstif, “Hee hanımefendi giriyorlar. O çocuklar sabahtan akşama kadar sana hizmet ediyor. Sırf havuza değil, yorulanları otel odalarında dinlendiriyorum”  paylaşımını yaptı.

Sosyal medyada büyük beğeni topladı

Kısa bir zaman diliminde binlerce beğeni alan ve paylaşılan bu yorumun ardından İstif, “Personel yemeği yerine açık büfeden yemek yiyorlar. Geceleri iş bitince bira içip oturduğunuz şezlonglarda keyif yapıyorlar. Çünkü onlar da insan” diye ikinci bir paylaşım yaptı. Sosyal medya kullanıcıları, binlerce beğeni alan paylaşımda bahsedilen otelin adını öğrenmek istedi. Ancak İstif, “Abiler, ablalar otelin ismini soruyorsunuz gizli de değil ama şimdi yazarsam reklam falan derler, keyfimi bozarlar hiç uğraşamam” diyerek tesisin adını paylaşmadı.

Asla Reklam İçin Yapmadım

DHA’nın ulaştığı otel sahibi Ahmet İstif, yaptığı paylaşımın kesinlikle reklam için yapmadığını, otelin yer aldığı Selimpaşa’nın 5-6 bin nüfuslu bir balıkçı kasabası olduğunu, buradaki Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nden öğrenciler ve Selimpaşa’nın gençleriyle aile ortamı içinde çalıştıklarını  ifade etti.

İstif sözlerine şu şekilde devam etti; “Burada ailecek çalıştığımız için o çocukları da hiçbir şekilde sıkmıyoruz. Bizim personel yemeğimiz yok, bütün izinleri var. Bazen 20 saat çalıştıkları da oluyor ama havuza da denize de giriyorlar. Öyle bir kısıtlamamız yok. Zaten çok büyük bir işletme değiliz. 60 personeliz. Bu tabi zor bir meslek. İnsanların tatil yaptığı zamanlarda biz çalışıyoruz. Evet yeri geliyor stajyerinden üst kadrolarına kadar 20 saat çalışıyoruz. Kışın biraz dinlenme şansımız oluyor. Tabi personeli çok sıkmamak lazım. Kıyafet konusunda da sıkmamak lazım. Çünkü onlar da insan, anlayışlı olmak lazım” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.