We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel “Cumhuriyetin 100. Yılı” Zürih Tonhalle’de Kutlandı

“Cumhuriyetin 100. Yılı” Zürih Tonhalle’de Kutlandı

GM Haber Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında 1 Kasım 2023 tarihinde 1000`den fazla davetlinin katıldığı unutulmaz bir konserle kutlandı. T.C. Bern Büyükelçiliği ve T.C. Zürih Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen etkinlikte, davetliler eşsiz bir sahne ile adeta büyülendi.

Ünlü şef Howard Griffiths yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Türkiye’nin zengin müzik mirasını Avrupa besteleriyle harmanlayan eserlerden oluşan bir seçkiyle geceye renk kattı. Bu eşsiz müzikal füzyon, modern Türkiye’nin çeşitliliğini ve kültürel dinamizmini kutladı.

Gecenin solo sanatçısı, etkileyici yorumu ve teknik mükemmelliğiyle dinleyicileri büyüleyen ünlü Türk piyanist Can Çakmur’du.

Gecenin ana sponsorlarından biri olan Bentour Reisen, Türkiye ile olan güçlü bağlarını bir kez daha gösterdi. Yıllardır kültürel alışverişini teşvik eden ve Türkiye´de tatilcilere unutulmaz deneyimler sunan Türk Tur Operatörü, iki yıl önce bu projede en başından itibaren tutkuyla yer alarak, Türk kültürüne ve tarihine olan bağlılığını bir kez daha vurgulamış oldu.

Gecede yer almış müzikaller:

Ferit Tüzün´den Türk Kapriçyosu
Dmitri Schostakowitsch´in “Piyano Konçertosu No:2 Fa majör, Op.102”
W.A. Mozart´dan “Saraydan Kız Kaçırma” opera uvertürü
Cemal Reşit Rey´den Enstantaneler
Ulvi Cemal Erkin´den “Köçekçe

Yorum Yaz