We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Sporun 5 Yıldızlı Adresi

Sporun 5 Yıldızlı Adresi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Burçin Badem- Kilit Hospitality Group’un Sportif Direktörü

Türk turizminin yeni gözbebeği Nirvana Cosmopolitan’ın bünyesinde oluşturulan Cosmos Sport Center, sporun uzman ellerine teslim edildi. Ekibin başına da basketbolun marka isimlerinden Burçin Badem getirildi. Badem ile turizmi ve Cosmos Sport Center’ı konuştuk.

Cosmos Sport Center’ın felsefesi nedir?

Öncelikle böyle bir yatırımın farkındalığına sahip olup bize derginizde yer verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bizler, olabilecek en iyi hizmeti, en iyi spor adamlarını; sporu ve hayatı seven kişilerle en iyi tesiste buluşturmayı amaçlıyoruz. Bireylerin ihtiyaçlarını belirleyip buna göre hizmet verebilmeyi, ve bunun yanında Antalya’da yaşayanların sosyal hayatında “Şehir Kulübü” kavramını hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Ailenin tamamına aynı anda farklı hizmetler verebilen bir yer oluşturduğumuzu düşünüyorum. Evin çocukları istediği dalda okuldan sonra antrenmanını yaparken, ebeveynlerin pilates/yoga veya fitness/kickboks yaptığı, SPA keyfi sonrası deniz manzarasında hep birlikte akşam yemeği yiyebildiği bir şehir kulübü inşa etmekti felsefemiz.

Tesisten bahsedecek olursak, neler söylersiniz?

Cosmos Sports Center, soyunma odaları da dâhil olmak üzere yaklaşık 5.000 m2 bir alana sahip. Aynı anda Basketbol, Voleybol, Tenis gibi profesyonel olarak müsabaka yapılabilecek 5 sahadan oluşmakta. Açılıp kapanan ses yalıtımlı panel duvarlar sayesinde sahalar arası mahremiyet sağlanıyor. Spor alanımız 22m eninde 190m boyutlarında olduğundan istendiğinde ara paneller açılarak masa tenisi, bilardo, dans, okçuluk gibi diğer dallara ve fuar, toplantı gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapabileceğiz. Engelli spor branşları için özel tasarlanmış geçişler sayesinde de tüm engelli branşlarına da hizmet verebileceğiz.

İlk aşamada planlanan etkinlikler nelerdir?

Tesis olarak şu anda Misak-ı Milli sınırlarında lüks otel hizmeti segmentinde böyle sportif bir tesise sahip bir tesis daha yok. Ama bizler tesisle yetinmiyoruz. İçini de niteliği üstün hizmetlerle donatıyoruz. Her spor dalında üst düzey organizasyonları yürütmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ev sahipliği yapacağımız üst düzey spor federasyon, kulüp ve organizasyon kamplarının yanında kendimiz de Basketbol, Tenis, Voleybol ve Futbol alanlarında spor okulları düzenleyeceğiz. Bu organizasyonları yapan kurum ve kuruluşlarla çözüm ortaklıkları yapacağız. Şirket Ligleri planlıyoruz. Kendi firmamın NBA’in Türkiye Ortağı olduğu NBA Basketbol Okulu Kampları, Jr.NBA Ligi, altyapı özel turnuvaları gerçekleştireceğiz. Veteran Turnuvaları/Ligleri’ne ev sahipliği yapacağız.

Ekibinizi de tanımak isteriz

Türkiye’nin en önemli tenis antrenörlerinden Mihai İliescu’yu bünyemize aldık. Onunla tenis akademisi kurduk ve faaliyetlere başladık. Fransa’da yaşayan okul ve tenis eğitimine orada devam eden Can Sipahioğlu, İlie Coach ile çalışmak için 2 aydır tesislerimizde kalıyor. Diğer branşlarda da etkin ve yetkin bir kadroya sahibiz.

Uzun vadedeki hedeflerinizden bahseder misiniz?

Kilit Grup, turizm sektöründe lider olmayı başarmış yerli bir yatırımdır. Tuncay Kilit, başta olmak üzere tüm aile mutlaka sporun en az bir dalıyla faal olarak ilgileniyor. Bu ilgi sporun turizmdeki yeri ve öneminin farkında olmalarını kolaylaştırıyor. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarımız var. Kilit Hospitality Group otellerimizde bu ve belki de daha üstünlerini gerçekleştirip yatırımlarına devam edilmesini arzularız. Ama önce Cosmos Spor Center’ın başarılı bir konsept olduğunu ispatlamamız lazım.

Burçin Badem Kimdir?

Yaklaşık 22 yıldır NBA Basketbol Okulu gibi üst düzey markaların organizasyonlarını gerçekleştiren Beyaz Gölge Eğitim Sağlık Spor AŞ.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanında 2020 yılından beri Kilit Hospitality Group’un Sportif Direktörlüğü’nü üstlenmiştir. Eski milli basketbolcu ve antrenör Burçin Badem 49 yaşındadır.

 

Yorum Yaz