We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel “1 MİLYON RUS TURİST MECBUREN TÜRKİYE’YE GELECEK”

“1 MİLYON RUS TURİST MECBUREN TÜRKİYE’YE GELECEK”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rusya Eğitim Kültür ve İşbirliği Derneği Başkanı Rimma Rizayeva, Türk halkı ile Rus halkının arasında kopması mümkün olmayan bağlar olduğunu dile getirdi. Rizayeva, “Rusya ile Türkiye arasında dostluk olmalı, sohbet, muhabbet olmalı. Gerginliğin hiçbir ülkeye faydası yok. Türkiye’den ev alan Ruslar da var. Onlar henüz evlerini satmadı. Onlar da tatil için Türkiye’ye gelecektir.” şeklinde konuştu. 

1172482_620x410

Rusya Eğitim Kültür ve İşbirliği Derneği Başkanı Rimma Rizayeva, Türk ve Rus evliliğinden oluşan 250 bin aile bulunduğunu söyledi. Bunların anneannesi, babaannesi, halası ve teyzesi bulunduğunu belirten Rizayeva, “En kötü ihtimalle 1 milyon Rus vatandaşı, yaz aylarında yine Türkiye’de olacak” dedi.

Habertürk’ten Nihat Uludağ’a konuşan ve kendisinin hem Türk hem de Rus vatandaşı olduğunu ifade eden Rizayeva, “Biz bu yaşanan gerginliklerin bir an önce bitirilmesini istiyoruz. Bu gerginliği fırsat bilen İsrail ve Yunanistan, Rus turistlerin kendi ülkelerine gelmesi için davet ve kampanyalar yapıyor. Rusya ile Türkiye arasında dostluk olmalı, sohbet, muhabbet olmalı. Gerginliğin hiçbir ülkeye faydası yok. Türkiye’den ev alan Ruslar da var. Onlar henüz evlerini satmadı. Onlar da tatil için Türkiye’ye gelecektir” diye konuştu.

Yorum Yaz