We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel 3 ÜLKEDEN TÜRKLERE VİZE AÇIKLAMASI

3 ÜLKEDEN TÜRKLERE VİZE AÇIKLAMASI

Türk vatandaşlarının vize başvuru işlemlerinin askıya alındığı iddialarına Almanya, İspanya ve İtalya Büyükelçiliklerinden cevap geldi. 3 ülke de Türk vatandaşlarına yönelik vize politikalarında değişiklik olmadığını ve vize başvurularını almaya devam ettiklerini belirtti.

BAŞVURU SİSTEMİ HALA AKTİF

Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği, son haftalarda vize potikasında bir değişiklik yapılmadığını, martta başlatılan başvuru sisteminin hala aktif olduğunu ifade etti.

Almanya misyonlarının aldığı vize başvuru sayısının verebileceği randevu miktarından daha fazla olduğunu kaydeden kaynaklar, “Bu nedenle belirli vizeler için daha fazla bekleme süresi var ancak Büyükelçilik ve Başkonsolosluk hala vize başvurusu alıyor. Politikamızda bir değişiklik yok.” ifadelerini kullandı.

VİZE VERİYORUZ VE VERMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu da Türk vatandaşları için vize hizmetinin askıya alınmadığını aktararak Konsolosluğun her gün Türk vatandaşlarına vize verdiğini ve vermeye devam edeceğini söyledi.

VİZE BAŞVURULARININ KAPATILMASININ SÖZ KONUSU DEĞİL

İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği, mayıs ayında diplomatik temsilciliklerinin vize talepleri üzerine çalışmalarına devam edeceğine işaret ederek vize başvurularının kapatılmasının söz konusu olmadığını kaydetti.

Yorum Yaz