We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ATOR: “TURİZM PİYASASI, ANTALYA İLE İLGİLİ KARARDAN MEMNUN”

ATOR: “TURİZM PİYASASI, ANTALYA İLE İLGİLİ KARARDAN MEMNUN”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), turizm piyasasının temsilcilerinin Moskova ve Antalya arasındaki charter seferlerine kısıtlama getirilebileceği yönündeki uyarının kaldırılmasına ilişkin haberi olumlu karşıladıklarını bildirdi.

ATOR’un internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bu haberi piyasa bir hayli olumlu karşıladı” ifadesini kullandı.

CIPServis Tur Operatörü’nün Genel Müdürü Dmitriy Gorin, bu durumun hem turistlere hem de tur acentalarına daha fazla güven vereceğini, çünkü daha önce az da olsa Türkiye turlarına karşı güvensizliğin gözlemlendiğini ifade etti. Gorin, “Rusya Havacılık Kurumu’nun kararı bu istikametin istikrar kazanmasını sağlayacak ve turistlerin charter seferlerine güvenini güçlendirecek” diye konuştu.

Pegas Touristik Genel Müdürü Anna Podgornaya, Rusya Havacılık Kurumu’nun kararının piyasa için hiç şüphesiz ki olumlu olduğunun altını çizdi. Podgornaya şu şekilde devam etti: “Bugün Türkiye’ye taşımacılıkta eksiklik gözlemlemiyoruz. Fakat eksiklik halinde tur operatörleri ek olarak charter programlarının yasaklanma riski olmadan charter seferleri ekleyebilecekler. Aynı zamanda bu Türkiye’nin güvenlik alanındaki itibarını da olumlu etkileyecek.”

Yorum Yaz