We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bakan Ersoy’dan 30 Ağustos mesajı: “Mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz”

Bakan Ersoy’dan 30 Ağustos mesajı: “Mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz”

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, “30 Ağustos Zafer Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Ersoy’un mesajında:
“Bir asır önce, özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne ulaşan yolda son adım atılmış; Kurtuluş Savaşı’nı, sadece Türk tarihini değil dünya tarihini de değiştiren bir zafere ulaştıran nihai taarruz gerçekleştirilmişti. Başkomutanlık Meydan Muharebesi aynı zamanda istikbalimize yön verecek yeni merhalenin de başlangıcı olmuştu.

Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının arkasında tek vücut olup kenetlenen Türk milleti kurtuluşun son şanlı yürüyüşünü yaparken, şüphesiz her adımda yeni bir devletin ve parlak bir geleceğin temellerini attıklarının farkındaydılar.

Aziz Türk Milleti,
İstiklal kazanılmış olsa da istikbal sürekli önümüzde uzanmakta; yılgınlığı, yorgunluğu kabul etmeyen bir mücadele gerektirmektedir. Fiilî işgalin cephelerinde yapılan savaş zaferle sonuçlanmış olsa da ekonomiden kültüre hayatın her alanında sürekli yeni cepheler açılmaktadır. 100 yıl önce atalarımız bize sadece istiklal ve istikbalimizi emanet etmemiş, aslında kanını döktüğü, canını feda ettiği mücadelenin sancağını bizlere teslim etmişlerdir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bugünümüzü borçlu olduğumuz her bir kahramanı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anarken kutlu hatıraları önünde, tarifsiz bir gurur ve ödenmesi mümkün olmayan bir vefa borcunun sorumluluğuyla o sancağı asla yere düşürmeyeceğimizi, mücadeleden asla vazgeçmeyeceğimizi ve bütün cephelerde zaferden başka bir sonucu hiçbir şartta kabul etmeyeceğimizi bir kez daha kararlılıkla ifade ediyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yaz