We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA Biden, havayollarını ve otelleri ‘haksız ücretler’ nedeniyle eleştirdi

Biden, havayollarını ve otelleri ‘haksız ücretler’ nedeniyle eleştirdi

ABD Başkanı Joe Biden, kongreyi tüketicilere uygulanan bazı ekstra ücretleri sınırlamaya çağırırken Çarşamba günü havayolları ve otelleri sert bir üslupla eleştirdi.

Travel Weekly haberine göre Biden, Beyaz Saray Rekabet Komitesi toplantısından hemen önce yaptığı konuşmada, otellerin ve havayollarının bazı durumlarda haksız ücret artırımı yaptığını dile getirdi.

Biden, Kongre’nin birlikte oturmaya çalışan ailelere uygulanan havayolu koltuk tahsis ücretlerini, birçok otelin faturaya koyduğu tesis ücretlerini, konser ve spor etkinlikleri biletlerinde aşırı hizmet ücretlerini, iptal ve ya değişim ücretlerini ve internete bağlı ücretlerin kısıtlaması gerektiğini söyledi.

Biden, “Uçakta çocuklarının yanında oturmak isteyen ebeveynler de dahil olmak üzere bazı havayolları koltuğunuzu seçmek için ekstra ücret alıyor” dedi.

ABD’nin en büyük havayollarını temsil eden bir ticaret grubu olan Airlines for America’nın bir sözcüsü, üyelerinin aile koltuk ücreti almadığını söyledi.

Sözcü Marli Collier, “Büyük havayolları, özellikle çocuklarla birlikte seyahat eden müşterileri ek ücret ödemeden ağırlamak için her türlü çabayı gösteriyor ve tüketicilere bilet satın alma sırasında çeşitli oturma seçenekleri de dahil olmak üzere bir dizi seçenek sunuluyor” dedi.

Biden, check-out sırasında gecelik 50 doların üzerinde tesis ücretlerini ekleyen otelleri de hedef aldı.

Amerikan Otel ve Konaklama Derneği sözcüsü, otellerin %94’ünün tesis ücreti almadığını söyledi. Sözcü Curt Cashour, bu ücretler “yiyecek ve içecek kredileri, özel etkinlikler, havuzlara ve plajlara erişim, ulaşım ve spa hizmetleri gibi benzersiz ve somut olanakları kapsıyor” dedi.

Yorum Yaz