We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel “Bitinya Rotası”nı izleyen Orta Avrupa’nın Turizm Yazarları Düzce’de

“Bitinya Rotası”nı izleyen Orta Avrupa’nın Turizm Yazarları Düzce’de

GM Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanlığımız bağlı birimi olan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) koordinatörlüğünde ve Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde, “Bitinya Rotası”nı izleyen Orta Avrupalı turizm yazarları 18 Ağustos 2023 tarihinde Düzce’yi ziyaret etti.

Bakanlığımız Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)’nın yurt dışında sosyal medya ve dijital mecralarda reklam ve tanıtım çalışmaları kapsamında yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, İlimizin tarihi, kültürel ve turistik alanları, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN’ın refakatinde, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yetkililerinin katılımlarıyla, Orta Avrupa ülkesinden gelen turizm yazarlarına tanıtıldı.

Türkiye’nin uluslararası kamuoyunda ön plana çıkması ve ülkenin turizm potansiyelinin arttırılması amacıyla, 15-18 Ağustos 2023 tarihlerinde, “Bitinya Rotası” üzerinde bulunan İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Düzce ve Bolu illerini kapsayan gezi programı çerçevesinde, Romanya, Belçika, İtalya, Arnavutluk, Polonya ve Macaristan’dan İlimizi ziyarete gelen turizm yazarları ile, tarihi geçmişi 3.Yüzyıla uzanan Prusias ad Hypium Antik Kenti, Roma Tiyatrolarının nadir örneklerinden biri olan Prusias ad Hypium Antik Kenti Tiyatrosu, Konuralp Tekke Cami ve Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı ziyaret edildi.

Alanların görülmesinin ardında misafirlere Düzce Mutfak Sanatları Merkezinde yöresel lezzetlerden oluşan menü ikram edildi. Menüde sunulan Coğrafi İşaretli Melengücceği Tatlısını çok beğendiklerini ifade eden turizm yazarları, tatlıyı ülkelerine de götürmek istediklerini ifade ettiler.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen “Bitinya Rotası” gezi programında Düzce’nin tarihi, kültürel ve turistik değerleri turizm yazarlarına başarılı bir şekilde tanıtılmıştır.

Yorum Yaz