We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Corendon Yönetim Kurulu Başkanı’ndan Antalya Turizm Fuarı’na Övgü!

Corendon Yönetim Kurulu Başkanı’ndan Antalya Turizm Fuarı’na Övgü!

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Corendon Yönetim Kurulu Başkanı’ndan Antalya Turizm Fuarı’na Övgü!

Gerçek turizm profesyonelleri, 28-29 Ekim tarihlerinde Antalya Turizm Fuarı’nda buluştu. Fuarda önemli isimler açıklamalarda bulundu. Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer bu yıl ilk defa yapılan Antalya Turizm Fuarı hakkındaki görüşlerini anlattı.

“Bu Başarılı Organizasyon İçin Tüm Ekibi Tebrik Ederim”

Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, bu tip fuarlarda sektörün bir araya geldiğini vurguladı. Ziyaretçi gelişini bu şekilde sağlamak lazım diyen Karaer, burada bulunan bütün kurumsal firmalar zaten aynı sektörün içinde, dedi. Karaer; “Aynı bölgede bulunan insanlardan ziyade, yurtdışından gelen ziyaretçilerin B2B ziyaretçisi olması daha önemli. Herkes fuardan çok memnun. Ben özellikle GM Turizm ve Yönetim Dergisini de bünyesinde bulunduran GM Center ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral’e de söyledim; bu fuarın tasarımının tek tip olması, tüm firmaların sadece logolarını koyarak tek düzen olması güzel olmuş. Stantlara koymuş olduğunuz yardımcı gençler ile beraber stant üzerindeki hizmetlerin sağlanması, hemen aynı stantta panellerin yapılıyor olması, isteyenlerin panelleri izleyebiliyor olması gerçekten çok iyi düşünülmüş bir fuar organizasyonu. İlk olmasına rağmen çok iyi organize edilmiş. İnanıyorum ki, Selçuk Bey önümüzdeki senelerde bu fuarı daha iyi yerlere taşıyacak. Herkesin eline sağlık. Bu başarılı organizasyon için tüm ekibi tebrik ederim” dedi.

“1 Milyon Yolcu Seviyesine Çıkacağız!”

Karaer, konuşmasına Corendon Turizm Grubu’nun 2020 hedeflerini anlatarak devam etti. Corendon Turizm Grubu olarak birçok alanda faaliyetleri olduğunun altını çizdi. Tur operatörlüğü, otel işletmeciliği, İncoming Acente İşletmeciliği ve sonunda havayolu işletmeciliği de yaptıklarını ekleyen Karaer, “Tur operatörü olarak bulunduğumuz pazarlar Hollanda ve Belçika pazarı. 2019’da olmadı ama 2020 yılında Corendon tur operatörlüğü aktivitesi olarak Hollanda ve Belçika pazarının yanında 24-25 tane ülke ile beraber  1 milyon yolcu seviyesine çıkacağız” dedi. Karaer, “Bu 1 milyon yolcunun en büyük porsiyonunu, Türkiye destinasyonları oluşturuyor. 2019 senesi Türkiye için çok güzel bir turizm sezonuydu. 2020’de de aynı ivmeyle devam edecektir. Otel işletmeciliğinde iyi bir sezon geçirdik. Fakat fiyatlar 2019’da tam istenen seviyeye gelemedi. 2020’de daha iyi bir fiyatla, iyi bir sezon geçirebiliriz.”

“Thomas Cook’un Boşalttığı Yerleri Doldurmaya Çalışacağız”

En büyük etkenin çok ciddi bir oyuncu olan Thomas Cook’un olduğunu ifade eden Karaer, “Sanırım Türkiye’ye 1 milyon yolcu indiriyorlardı” dedi. Karaer, 1 milyon yolcunun bir şekilde paylaşılmaya başlanıldığının altını çizerek TUI’nin kapasitesini artırdığını belirtti. Karaer; “İngiltere’den Jet2Holiday kapasitesini artırdı. EasyJet, EasyHoliday ile biraz kapasite artırdı. Thomas Cook’un yarattığı boşluğu 2020 yılında toparlamak kolay olmayacak. Aldığım bilgilere göre Antalya ve Dalaman’da 2020 senesi için hala İngiltere pazarında haftalık 25-30 civarında uçuş eksiği bulunuyor. Mevcut Jet2Holiday, EasyHoliday ve TUI’nin uçuşlarını artırmış olması hala yeterli değil. 2020 senesinin de böyle bir handikabı var” dedi.

“MAX Uçakları İle Sıkıntı Yaşadık”

Karaer, havayolu tarafına gelindiğinde Max uçaklarıyla ilgili sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. Bir Max uçağı sahibi olduklarının altını çizen Karaer, nisan-mayıs ayında gelmesi gereken 7 tane daha uçağımız var, dedi. Karaer;  “Yedi uçağı teslim alamadık. Bunların açıklarını dışarıdan uçak kiralama yoluna giderek kapattık. Ama 2020 senesinde, TUI’nin yaşattığı sıkıntı devam edecek gibi görünüyor. Bu açığı yine dışarıdan kısa dönem kiralama yaparak kapatacağız. Özellikle Almanya pazarında tur operatörlerimizi destekleyecek Hollanda ve Belçika’da kapasitelerimizi artırdık” dedi. Karaer, sadece Türkiye çıkışlı uçaklarla değil, Almanya’ya tenzih ettiklerini, diğer uçaklarla da Almanya pazarındaki yerlerini güçlendirmeye çalıştırdıklarını söyledi. Bunun yanında Türkiye turizmine de katkı sağlamak amacıyla Hollanda, Belçika ve Almanya’dan sonra Polonya pazarında da ağırlıklarını hissettirmeye çalıştırdıklarını belirtti. Polonya pazarında planlanan koltuk sayısının 300 bin civarında, oneway olduğunu ifade etti.

“40 Uçaklı Operasyon Yapacağız”

Karaer, pazarda yeni oldukları için oradaki online dinamik tur operatörleri klasikçilerle tanıştıklarını söyledi. Karaer; “Dinamik tur operatörlüğü yapanlar bizleri daha yeni tanıyorlar. Bizleri tanıdıkça, bu iş birliğini gördükçe talep daha çok artacaktır. Biz de artan taleple beraber kapasiteyi artırırız. İlerleyen yıllarda Polonya’daki kapasiteleri artırır yeni bir pazarı da sadece yaz değil, yaz-kış uçarak sürekliliği sağlarız. Biz üç bayrak altında; Türk, Hollanda ve Malta bayrağı altında çalışıyoruz. 2020 senesinde dışarıdan yaz dönemi kiralayacağımız uçaklarla beraber toplam 40 uçaklı operasyon yapacağız. Elimizden geldiğince hem Almanya pazarında hem de diğer pazarlarda Thomas Cook’un da boşalttığı yerleri doldurmaya çalışacağız. Bunun yanında Almanya, Hollanda ve Belçika’da kapasitemizi artırarak Türkiye turizmine bir ivme kazandırmaya devam edeceğiz.”

 

Yorum Yaz