We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel DETUR’UN İSVEÇ’TEN İLK TURİST KAFİLESİ ANTALYA’YA GELDİ

DETUR’UN İSVEÇ’TEN İLK TURİST KAFİLESİ ANTALYA’YA GELDİ

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

İskandinav pazarının lider tur operatörü Detur’un İsveç’ten yılın ilk turist kafilesi Antalya’ya geldi.

189 İsveçli turistle Stockholm’den Antalya’ya gelen sezonun ilk uçağını pist başında itfaiye araçları su takıyla karşıladı. Uçaktan inen yolcular karanfillerle karşılanırken gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Tatil için daha önce de Türkiye’yi tercih ettiklerini belirten İsveçli turistler Antalya’yı çok sevdiklerini gazetelerde çıkan tüm haberlere rağmen Türkiye’nin güvenli bir tatil destinasyonu olduğunun altını çizerek tercihlerini değiştirmediklerini söyledi.

Detur Ceo’su Firuz Bağlıkaya ise yaptığı yazılı açıklamada 2017 yılında 90.000’in üzerinde İskandinav turisti ülkemize taşımayı hedeflediklerini belirterek “Türkiye’ye olan inancımız hiçbir zaman azalmadı, kapasitemiz önceki yılların çok altında olmasına rağmen uçuşlarımızı kesmeden devam ediyoruz. Zaman kar etme zamanı değil mücadele edip ülkemizin bu pazarlarda varlığını sürdürmesi için elimizden geleni yapma zamanı, gücümüzün sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Apronda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Detur İletişim Danışmanı Mesut Kanat ise bugün gelen Stockholm uçağının haricinde akşam saatlerinde Danimarka ve Norveç uçaklarının da Antalya havalimanına ineceğini ve Kasım ayına kadar 400’ün üzerinde sefer yapacaklarını belirterek gelen her turist ülkemizin tanıtımında rol alan gönüllü birer turizm elçisi onlar tatillerini güven içerisinde geçirdikleri sürece ülkelerine döndüklerinde ülkemiz ile ilgili en faydalı tanıtımı yaptıklarını söyledi.

Yorum Yaz