We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel DEV ZİNCİR ÇİNLİYE YAR OLMADI

DEV ZİNCİR ÇİNLİYE YAR OLMADI

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Sheraton ve Westin gibi otel markalarını elinde bulunduran, aylardır adeta “yılan hikayesi”ne dönen Starwood Otelleri’nin satışı, nihayet sonuçlandı.

Dev zincir Çinliye yâr olmadı!

Satışta Çinli Anbang’ın ipi göğüslediğine kesin gözüyle bakılırken, Starwood’un tamamı, son anda teklifi yükselten Marriott’un oldu.
Kasım ayında hisse başına yaklaşık 73 dolar öneren Marriott, Starwood’a düşünmesi için süre tanımış, Çinlilerle görüşmesine de izin vermişti. New York’taki Waldorf Astoria’nın da sahibi olan Çinli Anbang’ın başını çektiği konsorsiyum, hisse başına teklifini 78 dolara kadar çıkarmıştı. Bu teklifin kabul gördüğü belirtilirken, Marriott bir son dakika hamlesiyle fiyatı hisse başına 79.53’e kadar çekti.

Böylelikle de Starwood’un satışında ipi, önde göğüsledi. Bu satışın toplam değerinin 13.6 milyar doları bulduğu belirtiliyor.
Uzmanlar, Çinli Anbang’ın satın almasının, ulusal güvenlik nedenleriyle Amerikan Yabancı Yatırımlar Komitesi’ne takılma ihtimalinin bulunduğunu, bu yüzden ibrenin Marriott’a dönmüş olabileceği yorumunu yaptı.

Yorum Yaz