We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel DHMİ’DE SICAK GELİŞME! DHMİ FUNDA OCAK’A EMANET

DHMİ’DE SICAK GELİŞME! DHMİ FUNDA OCAK’A EMANET

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

 DHMİ’de Orhan Birdal’dan boşalan genel müdürlük koltuğuna vekaleten yardımcısı Funda Ocak getirildi.

DHMİ-BASIN-AÇIKLAMASI

DHMİ’de Orhan Birdal’dan sonra genel müdürlük koltuğuna kimin oturacağı merakla beklenirken o koltuğu vekaleten atanan isim belli oldu. DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından vekaleten DHMİ Genel Müdürlüğü görevine atandı.

İlk olarak 1995’te Antalya Havalimanı ihalesini yöneten Ocak, bugüne kadar Atatürk, Esenboğa, Bodrum, Dalaman ve İzmir Adnan Menderes gibi milyarlarca dolarlık havalimanı projelerinin ihalesini yönetti. Daha önceki ihalelerde Araştırma Planlama Kurulu (APK) Daire Başkanı olan Ocak, 3’üncü Havalimanı ihalesine ilk kez Genel Müdür Yardımcısı sıfatıyla ihale komisyonunun başındaydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlığı döneminde Funda Ocak’ı “3 milyar dolarlık kadın” diyerek övmüştü.

BİRDAL REKORU KIRAMADI

Bu arada Orhan Birdal ile ilgili ilginç bir detay da ortaya çıktı. Birdal, DHMİ tarihinin en uzun süre görev yapan genel müdürü olma rekorunu kıramadı. 2000-2007 tarihleri arasında 2 bin 739 gün genel müdürlük yapan Mahmut Tekin rekoru elinde tutarken Birdal, 2 bin 669 gün görev yapabildi. Böylece Birdal DHMİ tarihinin en uzun görev yapan genel müdürü ünvanını 70 gün ile kaçırmış oldu.

AirportHaber

Yorum Yaz