We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Dietmar Gunz:”Resort Oteller Daha Avantajlı”

Dietmar Gunz:”Resort Oteller Daha Avantajlı”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Dietmar Gunz:”Resort Oteller Daha Avantajlı”

Avrupa’nın En Büyük Üçüncü Seyahat Operatörü FTI Group, GM Talks’un canlı yayın konuğu idi.

Turizme dair her şeyin konuşulduğu GM Talks, Avrupa’nın en büyük üçüncü ve  son yıllarda Türkiye’ye en çok misafir sağlayan operatörlerinden olan FTI Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Dietmar Gunz ve FTI Group Türkiye’nin Destinasyon Direktörü Hicabi Ayhan’ı ağırladı.

GM Talks profesyonellerin referans kaynağı olarak başarılı bir programa daha imza attı.Canlı yayında Covid-19’un turizme etkileri, FTI’ın bugünü ve yarını hakkında her şey konuşuldu.  Moderatörlüğünü Selçuk Meral’in yaptığı GM Talks’ta ilk olarak Dietmar Gunz, Covid-19 sürecinde yaşananları ve geleceğe dair ön görülerini izleyicilerle paylaştı.

Güvenlik Kalkanı Oluşturduk

Dietmar GUNZ; FTI Group’un yakın zamanda Samih Sawiris ile yaptığı ortaklık hakkındaki açıklamaları ile söyleşi başladı. GUNZ;.” Bu pandemi sürecinde bu ortalıktaki amacımız; güvenlik planlamasını sağlamaktı. Misafirlerimiz için güvenlik kalkanı oluşturduk. Onun dışındaki sürecimiz FTI Group olarak aynı şekilde devam edecektir.” dedi.

Güven Kazanmalıyız

Gunz sözlerine şu ifadelerle devam etti. “Bu süreçte misafirlere hissiyat dışında gerçekten güvenlik ve hijyen ortamının sağlandığını çok iyi anlatmamız ve onların güvenini kazanmamız gerekiyor. “dedi”

Türkiye Çok Doğru Bir Yolda

Selçuk Meral, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un otellerle ilgili olarak sertifikasyon konusunu gündeme getirdiğini hatırlattı. Ve bu konu hakkında Gunz’un görüşlerini aldı. Gunz,” Sertifikasyon programı konusunda Türkiye çok doğru bir yolda .” dedi.

Türkiye, Otelleriyle Bu Süreçte Çok Avantajlı

Selçuk Meral’in, “Bu pandemi sürecinde İspanya, İtalya ve diğer destinasyonlarla karşılaştırdığımızda Türkiye’nin  durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna  Gunz şu yanıtı verdi. “Türkiye, otellerindeki geniş alanları ve personel kalitesi ile çok nitelikli bir ürüne sahip. Bu da Türkiye için büyük avantaj.” dedi.

Resort Oteller Daha Avantajlı

Bu dönemden sonra resort otelciliğin dezavantajlı değil, aksine avantajlı olduğunu savunarak konu hakkında şu yorumu yaptı. Gunz; ” Gündemde resort otelciliğin terk edilip, butik otelciliğe yönelmelerin olacağı konusu,bence tam bir saçmalık. Geniş alanların bulunduğu ve personel sayısının fazla olduğu resort otellerin yeni duruma adapte olarak yeni düzenleriyle çok avantajlı olacağını düşünüyorum. Ve insanlar bütün yıl resort otellerdeki bir çok çeşidi olan açık büfelerin hayallerini kuruyorlar.” dedi.

Yorum Yaz