We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Edinburgh Dükü Kupası, Antalya’da düzenlenecek

Edinburgh Dükü Kupası, Antalya’da düzenlenecek

GM Haber Merkezi

Dünyada 130’dan fazla ülkede uygulanan ve Türkiye’de Akfen Holding’in kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinasyonunda düzenlenen 14-24 yaş aralığındaki gençlere yönelik gönüllü bireysel gelişim programı Uluslararası Gençlik Ödül Programı, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Dünyanın prestijli golf turnuvaları arasında gösterilen Edinburgh Dükü Kupası, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü kuruluş yılında Türkiye’de de düzenlenecek. Türkiye ayağı 20-22 Ekim’de Antalya’da gerçekleştirecek turnuvaya spor, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri ve yurtdışından sporcular da katılacak. Turnuvadan elde edilecek gelir 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen gençlerin programa kazandırılması çalışmalarına kaynak olacak.

Uluslararası Ödül Programı’nın Türkiye’de uygulanmasının 20’nci yılı nedeniyle geçen ay farklı programlarda Edinburgh Dükü Birleşik Krallık Prensi Edward’ı İstanbul’da ağırlayan TİKAV, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yılında önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapacak. Dünyanın prestijli golf turnuvaları arasında gösterilen ve bu yıl ilk defa takvimde Türkiye’nin de yer aldığı Edinburgh Dükü Kupası’nın (The Duke of Edinburgh Cup) Türkiye ayağı 20-22 Ekim’de Antalya’da gerçekleştirecek. Spor, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin oyuncu olacağı ve yurtdışından sporcuların da katılacağı Turnuva’dan elde edilecek gelir 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen gençlerin programa kazandırılmaları çalışmalarına kaynak olacak. Antalya Belek’teki bir otelde gerçekleştirilecek turnuvanın finalistleri İngiltere’de düzenlenecek Edinburgh Dükü Kupası Dünya Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak.

“CUMHURİYETİMİZİN 100’NCÜ YILINDA PRESTİJLİ BİR GOLF TURNUVASI”

TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü kuruluş yılında ve Uluslararası Ödül Programı’nın Türkiye’de 20’nci yılını kutladığı 2023’de dünyaca bilinirliği olan golf turnuvasında Türkiye’nin ilk defa yer alacak olmasının kendilerini gururlandırdığını belirtti. Özalp, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına denk gelen hem yerli hem de yabancı oyuncuların boy göstereceği bu uluslararası turnuvayı ülkemizde düzenleyecek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu turnuvadan elde edilecek gelir, Türkiye özelinde, 6 Şubat’ta yaşadığımız Kahramanmaraş depremden etkilenen gençlerin Uluslararası Ödül Programı’na katılması çalışmalarına kaynak olacak” diye konuştu.

Program’ın Türkiye koordinatörü TİKAV olarak Eylül ayında Edinburgh Dükü Prens Edward’ı İstanbul’da ağırladıklarını hatırlatan Özalp, “Bu ziyaretin yarattığı farkındalık ile Uluslararası Ödül Programı’nı kendi okullarında uygulamak isteyen kurumların ilgisi ile karşılaştık. Şimdiye kadar ulaştığımız 20 bin genç sayısını kısa zamanda daha da artıracağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

FİNALİSTLER WINDSOR KALESİ’NDE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Edinburgh Dükü Kupası, Uluslararası Ödül Programı için düzenlenen prestijli bir golf etkinliği olarak biliniyor. Turnuvanın dünyanın farklı ülkelerinde hayata geçirilen her farklı etabındaki finalistler, İngiltere’de düzenlenen Edinburgh Dükü Kupası Dünya Finalleri’ne katılmaya davet ediliyor.

36 delikli Dünya Finali, Londra’ya yakın iki prestijli golf sahasında iki gün boyunca gerçekleşiyor. Ayrıca Windsor Kalesi’nde özel bir saha olan Kraliyet Hane Golf Kulübü’nün üyeleriyle ek bir dostluk maçı da oynanıyor. Ödül töreni yemeği, Kraliyet Ailesi’nden isimlerin katılımıyla Windsor Kalesi’nin düzenleniyor.

Yorum Yaz