We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ: “BOOKING.COM TÜRKİYE’YE FAYDALI BİR ŞİRKET, YASAKLADIĞIMIZ ZAMAN KAZANAN YOK “

EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ: “BOOKING.COM TÜRKİYE’YE FAYDALI BİR ŞİRKET, YASAKLADIĞIMIZ ZAMAN KAZANAN YOK “

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Ekonomi Bakanı Zeybekci, dünyaca ünlü turizm sitesi Booking.com’un Türkiye’de yasaklanması konusunda, “Bu şirket Türkiye’de faydası olan bir şirket. Yasakladığımız zaman, kazanan yoktur” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yasaklanan Booking.com’un, ofis olarak Türkiye’de kayıtlı olmayan ama ticari faaliyet gösterip kar eden bir şirket olduğunu kaydetti.

Sputnik’te yer alan habere göre; Zeybekci, “Bu şirket, Türkiye’de faydası olan bir şirket. Yasakladığımız zaman, kazanan yoktur. İki taraf da kaydeder, birisi az, diğeri çok ama ikisi de kaybeder. Booking’i Türkiye’ye kazandırmanın yollarını aramamız gerekiyor. TÜRSAB şikayet etti, haklıydı. Mahkemenin vermiş olduğu kararı tartışacak değilim. Olması gereken yönde karar verdiğini düşünüyorum. Çözüm bulunması gerekir. Booking ile görüşmeleri sürdürüyoruz. Allah bize akıl vermiş. Bu akılla da akıllı hareket etmemiz gerekiyor, memleketimizin menfaati çerçevesinde. Sahip olduğum görev itibarıyla mevzu bahis Türkiye’nin menfaatiyse gerisi teferruattır” dedi.

Yorum Yaz